banner9

Fotoğraflayıp Resmini Yapıyor

Resim yapmak istediğin konunun önce fotoğrafını çekip, sonra da kendi duygularını katarak tuvale aktaran Ressam Sevgi Kılınç ilk kişisel sergisini Karşıyaka Belediye’sinde açtı.

Fotoğraflayıp Resmini Yapıyor
"Çocukluk aşkım" dediği resim yapma tutkusuna, ancak kamudaki görevinden emekli olduktan sonra profesyonelce başladığını belirten Kılınç "Doğa, çocuklar ve hayvanlar en ilgi duyduğum konular. Resim yapmak istediğim konuyu araştırıp önce fotoğrafını çekiyor, sonra da kendi duygularımı katarak tuvale aktarıyorum" dedi. Yaşadığı ortamlardan yola çıkarak resimler yaptığını belirten Sevgi Kılınç "Çocukluğumda bulutlara bakar, gördüklerimi kağıda aktarmaya çalışırdım. Kamu kurumundan emekli olduktan sonra arkadaşlarımın önerisiyle resim kurslarına başladım. Ancak öncelikle fotoğrafçılığa başladım. Resmini yapmak istediğim yerin önce fotoğraflarını çekiyorum. Fotoğrafa ayrıca kendi hayal dünyamı da yansıtıyorum" dedi.
 
Resimlerin kişiler üzerindeki etkilerini merak ettiğini belirten Kılınç, "Olumlu tepkiler alıyorum. Sergiyi gezenlerin yansımalarından çalışmalarıma yeni yönler verebilirim" dedi. 21-27 Aralık 2015 tarihlerinde açık kalacak sergide toplam 52 resim bulunuyor.
Güncelleme Tarihi: 24 Aralık 2015, 12:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER