banner51

'Formasyonsuz Öğretmenler Ne Olacak?'

İzmir Dershaneler birliği başkanı Sezai Özel, Meclise sunulan yeni dershane tasarısı ile ilgili beklemede olduklarını ancak dershane öğretmenlerinin kamu'ya geçişi sırasında ki şartların dershanelerde görev yapan öğretmenleri sıkıntıya sokabileceğini vurguladı.

'Formasyonsuz Öğretmenler Ne Olacak?'
 
Gökdeniz Engin/BEN TV
 
İzmir Özel Dershaneler Birliği (İz-Ö-Der) Başkanı Sezai Özel, hükümetin dershane yasa tasarısını Ben TV'ye değerlendirdi.
 
Özel, ''Dershane düzenlemesi,henüz tasarı şeklinde kanunlaşmış bir yasa yok. Genel kurulda ki son hali nasıl olur bilemeyiz. Şuan beklemediyiz. İlçe milli eğitim müdürlüklerinin kararı ile okul müdürleri Valiler tarafından atanacak. Bu yapılabilir. Ancak, dershane öğretmenlerinin durumu konusunda sıkıntılar yaşanabilir. Tasarıya göre en az 6 yıl çalışmış olanlar kamuda öğretmen yapılacak diyor. Dershane öğretmenlerinin çoğu formasyonsuz çalışıyor. Formasyon kazanmayan bir öğretmeninde kamuda öğretmen olarak çalışması imkansız. Hem böyle bir durum var hemde 6 yıl şartı koyulmuş. Dershanelerimizde 2 yılını bile tamamlamayan öğretmen arkadaşlarımız var. 6 yıl şartında ısrarcı olunursa bu öğretmenler ciddi sıkıntılarla karşılaşacaklardır.'' dedi. 
 
12 yaş sınırı getirilen etüt merkezlerinin zaten tasarıda koşullarda hizmet verdiğini belirten Özel, ''Tasarıda ki Etüt merkezi teklifi kabul edilebilir ve uygulanabilir görülüyor'' diye konuştu. 
Güncelleme Tarihi: 07 Şubat 2014, 12:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER