Folkart'ta Renkli Bayram

Folkart Towers, 23 Nisan’da çocuklara yönelik birbirinden renkli etkinlikler düzenleyerek bayram coşkusunu yaşattı.

Folkart'ta Renkli Bayram
Folkart Towers 23 Nisan Çocuk Festivali’nde çocuklar gönüllerince eğlenirken, sayısal ve sosyal zeka gelişiminin yanı sıra el ve vücut koordinasyonlarını da geliştiren birbirinden ilginç, günümüzde pek oynanmayan; sek sek, ip atlama, halat çekme gibi sokak oyunlarıyla güzel vakit geçirdi. Aileler de çocuklarıyla birlikte eğlenme fırsatı buldu. Çocuklar özellikle sokak oyunları; saklambaç, halat çekme, ip atlama gibi yarışmalar yoğun ilgi gördü. Folkart Çarşı’da düzenlenen etkinlikler kapsamında, birçok faaliyet düzenlendi. Etkinliklerde küçük çocukların aileleri eğlenceli saatler geçirdi.
 
Özel eğitim alan öğrenciler çifte telli ve step gösterisi sundu. Mutfak atölyesinde ise kurabiye, eti puf yapımı ve kardan adam yapımı yer aldı. Bir diğer etkinlik ise çocukların hayallerini süsleyen uçaklarla ilgili oldu. Mini Pilot’un kurduğu parkurda yer alan maket uçaklarla test sürüşü ardından katılanlara Mini Pilot Sertifikası verildi.
 
Etkinlikler kapsamında bir konser de gerçekleştirildi. 5 ve 25 yaş arası 40 kişiden oluşan İZOT İzmir Otizm Orkestrası ve Korosu, bir konser verdi.
Güncelleme Tarihi: 23 Nisan 2016, 15:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER