Folkart Academy'de Sertifika Heyecanı

Folkart Academy bünyesindeki Ustalarla Tiyatro Atölyesi’nde ilk dönem eğitimleri sona erdi. Folkart Academy için özel olarak hazırlanan tiyatro salonunda düzenlenen törenle 200’ü çocuk, 100’ü yetişkin olmak üzere 300 kursiyer sertifikalarını aldı.

Folkart Academy'de Sertifika Heyecanı
İzmir’de sanata verdiği güçlü desteği Folkart Academy ile devam ettiren Folkart’ta sertifika heyecanı yaşandı. Folkart Academy Ustalarla Tiyatro Atölyesi’nde ilk dönem eğitimleri sona erdi. Eğitimler için özel olarak hazırlanan tiyatro salonunda düzenlenen törenle 300 kursiyer sertifikalarını aldı. 
 
Nisan-Mayıs döneminde eğitim alan kursiyerler için düzenlenen törene ünlü oyuncular Tamer Karadağlı, Volkan Severcan, Zeyno Günenç, Ziya Kürküt ile ünlü eğitmenler Şule Demirezen, Yeşim Alıç, Murat Kodallı ve Sim Tolga katıldı. 
 
Folkart Academy Proje Koordinatörü Volkan Severcan, “Nisan-Mayıs dönemi kursiyerlerimizin sertifikalarını verdik. Tiyatro sanatının geleceği için İzmir’den atılan bu adımın çok önemli olduğunu düşünüyoruz. Folkart’a teşekkür ediyoruz. Şimdi 13 Mayıs’ta başlayacak ikinci dönem için çalışıyoruz” diye konuştu. 
 
100 KİŞİLİK TİYATRO SALONU
 
Folkart Academy eğitimleri için Folkart Towers’ta 100 kişilik izleyici kapasitesine sahip bir cep tiyatrosu inşa edildi. Eğitim ve tiyatro salonlarının akustik, görüntü ve ışık sistemleri titizlikle tasarlandı. 
 
FOLKART ACADEMY’DE YENİ DÖNEM
 
Mayıs-Haziran dönemi kursiyerleri ise eğitimlerine 13 Mayıs’ta başlayacak. 11 Haziran’a kadar sürecek eğitimlerde yetişkinler 40 saat, çocuklar ise 20 saat eğitim alacaklar. Folkart Academy Proje Koordinatörlüğünü üstlenen, ünlü tiyatro sanatçısı Volkan Severcan’ın Genel Sanat Yönetmenliği’ni yürüteceği,  “Ustalarla Tiyatro Atölyesi” kapsamında Zeyno Günenç, Ziya Kürküt, Yeşim Alıç, İbrahim Raci Öksüz, Almıla Uluer Atabeyoğlu, Kerem Atabeyoğlu, Gürol Tonbul, Oktay Keresteci gibi alanlarında usta oyuncular ve uzman isimler, katılımcılara eğitimler verecek. Oyunculuğa Giriş, Nefes ve Beden Kullanımı, Sahne, Oyunculuk, Yaratıcı Drama, Doğaçlama, Hareket ve Dans, Makyaj gibi birçok alanda kursiyerler eğitimler alacaklar. Eğitimler süresince ünlü tiyatro oyuncuları da, misafir eğitmenler olarak kursiyerle buluşacak. Folkart Academy’nin tüm hizmetleri kurumsal sosyal sorumluluk anlayışıyla ‘ücretsiz’ olarak gerçekleşecek.
 
Tiyatro Oyunculuğu Eğitmenleri
 
6-9 ve 10-14 YAŞ GRUPLARI
 
Ziya Kürküt (Yaratıcı Drama)
Şule Demirezen (Yaratıcı Drama)
Meltem Yorulmaz (Hareket)
 
15+ YAŞ GRUPLARI 
 
Volkan Severcan (Oyunculuğa Giriş)
Yeşim Alıç (Nefes ve Beden Kullanımı)
Zeyno Günenç (Doğaçlama)
İbrahim Raci Öksüz (Sahne)
Kerem Atabeyoğlu (Sahne)
Hülya Savaş (Diksiyon-Şiir Yorumlama-Oyunculuk Teknikleri)
Banu Gökçül (Zihinsel Farkındalık)
Candan Günay Tuna (Dekor ve Kostüm)
Almıla Uluer Atabeyoğlu (Dramatizasyon)
Gürol Tonbul (Sahne)
Oktay Keresteci (Hareket ve Dans)
Murat Kodallı (Ses ve Müzik)
Bora Severcan (Bir Karakter Yaratmak-Reji ve Seslendirme)
İbrahim Sarıtaş (Eleştiri Teknikleri)
Yüksel Aymaz (Sahne Işığı)
Meltem Yorulmaz (Hareket)
Sim Tolga (Makyaj)
Şule Demirezen (Yaratıcı Drama)
Ziya Kürküt (Yaratıcı Drama)
 
Güncelleme Tarihi: 09 Mayıs 2017, 11:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER