banner51

Foça'ya Gemi Seferleri Başladı

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Foça’ya her hafta sonu karşılıklı gerçekleştirileceği gemi seferleri başladı. İZDENİZ firmasının ’Foça’ isimli gemisi, 59 yolcuyla geldiği kentte, çiçeklerle karşılanırken; ilçeden 17 yolcu da İzmir’e uğurlandı.

Foça'ya Gemi Seferleri Başladı
 
Son teknoloji gemilerle donattığı filosuyla deniz ulaşımında önemli hamleler gerçekleştiren İzmir Büyükşehir Belediyesi, dış körfezde Foça’dan başlayan vapur seferlerine yeni sezonda da devam ediyor. Özellikle tatilcilerin dört gözle beklediği Foça seferleri, bugün karşılıklı başladı. İzmir’den Foça’ya 89 yolcu gelirken, Foça’dan İzmir’e ise 17 yolcu gitti. CHP’li Foça Belediye Başkanı Gökhan Demirağ, belediye meclis üyeleriyle sabah İzmir’den gelen yolcuları çiçeklerle karşıladı; "Foça’mıza hoş geldiniz" dedi.
 
Başkan Demirağ, "Foça bir denizci kentidir. İzmir-Foça deniz seferlerinin geçen yıl ilkini gerçekleştirmiştik. Bu sene ikinci sezonumuzu düzenliyoruz. Bu seferlerin Foça açısından çok önemli olduğunu düşünüyorum. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Aziz Kocaoğlu’na çok teşekkür ediyor, şükranlarımızı sunuyoruz. Başkanımız Sayın Aziz Kocaoğlu İzmir ve Foça arasında güzel bir köprü kurdu. Halkımızı, Foça’ya davet ediyoruz. Eminim, çok keyifli bir deniz yolculuğu yaşayacaklar. Tüm İZDENİZ çalışanlarımıza da emekleri için teşekkür ediyor, kolaylıklar diliyorum" dedi.
 
Geminin kaptan köşkünü ziyaret eden Başkan Demirağ, Operasyon Müdürü Ümit Yılmaz ve Kaptan Ali Dursun Özdemir’e iyi yolculuklar ve çalışmalarında kolaylıklar diledi.
 
TARİFELER 8 İLA 12 TL ARASI
 
Büyükşehir Belediyesi, hafta sonu tatilini Foça’da geçirmek isteyen İzmirliler için cumartesi ve pazar günleri karşılıklı iki sefer düzenleyecek. Seferler Karşıyaka’dan sabah saat 08.00’de ve 16.00’da Karşıyaka-Konak-Foça güzergahında yapılacak. Foça’dan kalkışlar ise 10.30 ile 18.30’da gerçekleştirilecek. Foça seferlerinin ücretleri tam 12 TL, öğrenci 8 TL, öğretmen 10 TL olarak belirlendi. İzmirliler Foça seferleri için de ’İzmirim’ kartı kullanacak. İskelelerde bulunan turnikelerdeki validatörler, Foça’ya gidiş için belirlenen ücretleri ’İzmirim’ karttan alacak. 65 yaşını doldurmuş vatandaşların kullandığı seyahat kartları, bu yolculuk için geçerli olmayacak.
Güncelleme Tarihi: 04 Haziran 2016, 13:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER