banner9

Foça'da Demokrasi İçin Binler Yürüdü

İzmir’in Foça İlçesi’nde Kaymakamlık ve Belediye öncülüğünde tüm siyasi partilerin katılımıyla Cumhuriyet ve Demokrasi Yürüyüşü düzenlendi. Türk bayrakları, Atatürk posterleri ile Cumhuriyet ve demokrasiye sahip çıkan dövizlerin taşındığı yürüyüşe 5 bine yakın vatandaş katıldı.

Foça'da Demokrasi İçin Binler Yürüdü
Kavala Kafe önünden başlayan yürüyüşe AK Parti İzmir Milletvekili Kerem Ali Sürekli, Foça Kaymakamı Niyazi Ulugölge, Foça Belediye Başkanı CHP’li Gökhan Demirağ, Foça Cumhuriyet Başsavcısı Ali Öztürk, AK Parti Foça İlçe Başkanı Kadir Özgirgin, CHP Foça İlçe Başkanı Günal Biçer, CHP ve MHP’li belediye meclis üyeleri, bazı sivil toplum kuruluşlarının başkan ve üyeleri ile her yaştan vatandaşlar katıldı.
 
DEMOKRASİ MEYDANINDA DEMOKRASİ ŞÖLENİ
 
Küçükdeniz sahili boyunca çalınan şarkılar ve marşlar eşliğinde yürüyen korteje denizden de küçüklü büyüklü balıkçı tekneleri ve özel yatlar korna çalarak eşlik etti. Demokrasi Meydanı’na kadar binaların balkonlarında ve sahil kenarında oturanların alkışlarıyla yürüyen katılımcılar burada hep birlikte "Harmandalı" eşliğinde zeybek oynadı. Meydanda Türk Kızılayı Foça Şubesi’nce tüm şehitler için döktürülen lokma dağıtıldı.
 
"CUMHURİYETİ KORUMAK BOYNUMUZUN BORCU"
 
Demokrasi Meydanı’nda kalabalığa seslenen Foça Belediye Başkanı Gökhan Demirağ tüm vatandaşların "İnadına Cumhuriyet İnadına Demokrasi" dediğini, bunuda Foça’da canlı olarak yaşadıklarını söyledi. Başkan Demirağ; "Ulu Önder Atatürk Türkiye Cumhuriyeti’ni halkımızla birlikte kurdu. Onun mirası burada. Onu gelecek nesillere aynı şekilde teslim etmek bizim görevimiz ve boynumuzun borcu. Çok güzel bir ülkede yaşıyoruz. Bu yaşamı niçin birlik beraberlik, barış içinde sürdürmeyelim? Burası Demokrasi Meydanı. İşte bu meydanda her görüşün sahipleriyle hep birlikte zeybek oynuyoruz" dedi.
 
Demokrasi Meydanı’nda birlikte oynanan zeybeğin ardından yürüyüş ve etkinlik programı sona erdi.
Güncelleme Tarihi: 07 Ağustos 2016, 11:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER