Foça İçin Dev Yatırım!

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Foça ile Yeni Foça arasındaki ekspres güzergahı 3.7 milyon liralık çalışmayla yenileyerek hem yolculuk süresini ve yakıt sarfiyatını azalttı hem de konforu artırdı.

Büyükşehir Belediyesi, İzmir’den Foça ve Yeni Foça’ya yolculuk sürelerini kısaltan yolun yapım ve yenileme çalışmalarını tamamladı. Bu kapsamda Foça Bağarası ile Yeni Foça arasındaki 5-6 metre genişliğindeki 9 kilometrelik bağlantı yolu olan Sadullah Sever Caddesi, ortalama 10 metre olacak şekilde genişletilerek asfaltlandı. Bu çalışmalarda yaklaşık 50 santim kalınlığında zemin hazırlığı  yapıldı ve 22 bin ton sıcak asfalt kullanıldı.  Sürücüler için büyük kolaylık ve yakıt tasarrufu sağlayan yeni yolun maliyeti ise 3,7 milyon TL'yi buldu. Sadullah Sever Caddesi üzerinde kalan askeri birliğe ulaşımın da rahatladığını söyleyen bölge halkı, çalışmalardan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.
Çalışmaların tamamlanması ile Yeni Foça’ya erişim yaklaşık 10 dakika kısaldı. Genişletilen aksta konforlu bir ulaşım sağlandığı için bölgede büyük memnuniyet yaratan yeni yolun Gerenköy istikametine uzatılması için de hazırlıklara başlandığı ifade edildi.
 
Güncelleme Tarihi: 08 Mart 2015, 11:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER