Foça Fırtınaya Teslim

İzmir’in Foça İlçesi’nde, dün akşam saatlerinde başlayan şiddetli poyraz ağaçları devirdi, evlerin çatılarını uçurdu, teknelerin batmasına neden oldu. Bugün sabah saatlerinden itibaren elektrik kesintisinin de yaşanmasıyla klima, elektrikli ısıtıcı ve kalorifer kullanan vatandaşlar soğukta kaldı.

Foça Fırtınaya Teslim
Foça’da saatteki hızı 90 kilometreyi bulan şiddetli poyraz, Atatürk Mahallesi ve Birinci Mersinaki bölgesinde bazı ağaçların dallarını kırdı, bazılarını yerinden söktü. Büyükdeniz Limanı bölgesinde şamandıralara bağlı beş tekne sulara gömüldü. Zaman zaman daha da şiddetlenen fırtına, deniz sularını sahil caddesine taşırarak yaya ve araç trafiğini olumsuz etkiledi.
 
Balıkçı barınağında alınan önlemler ve hurda askeri çıkarma gemilerinin mendirek görevi yapması nedeniyle herhangi bir hasar yaşanmadı.
 
PAZARCILAR TEZFAH AÇMADI
 
Salı günleri kurulan ve bölgenin en büyük pazarlarından olan Foça pazarında tezgahların büyük bölümü de açılmadı. Az sayıdaki tezgahlarda ise fiyatların yüksekliği dikkat çekti.
 
İlçede elektriklerin de kesilmesi Foçalılar’a zor anlar yaşattı. Vatandaşlar gün boyunca elektrikli ve elektronik eşyalarının hiçbirini kullanamazken en büyük şikayet ısınamamaktan geldi. Hava sıcaklığı bazı yüksek kesimlerde sıfır derece olarak ölçülürken, klima, elektrikli ısıtıcı ve kalorifer kullanan vatandaşlar soğukta kaldı. Kent içinde devlet daireleri, banka şubeleri ve bazı esnaf jeneratörlerini çalıştırarak hizmet vermeye çalışıyor.
Güncelleme Tarihi: 10 Şubat 2015, 16:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER