Foça Devlet Hastanesi'nde Yenileme

Foça Devlet Hastanesi’nin İzmir Hastaneleri Yardım Derneği ve "Reha-Necla Midilli Eğitim ve Yaşlı Evi Vakfı’nın katkılarıyla yenilenen ameliyathanesi törenle hizmete açıldı.

Foça Devlet Hastanesi'nde Yenileme
 
Hizmetin aksamaması ve ülkemizinde içinde bulunduğu yas ortamı nedeniyle sade bir şekilde düzenlenen, birlik, beraberlik mesajlarının verildiği açılış törenine, Sağlık Bakanlığı İzmir Kuzey Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Doç. Dr. Ahmet Emin Erbaycu, İzmir Hastaneleri Yardım Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Uzm. Dr. Nail Ceyhan ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Reha-Necla Midilli Eğitim ve Yaşlı Evi Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Ali Haydar Çelebi ve eşi, Hastane Yöneticisi Uzm. Dr. Ali Fuat Yalvaç, hastane çalışanları ve Foçalılar katıldı.
 
Açılışta konuşan İzmir Kuzey Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Doç. Dr. Ahmet Emin Erbaycu, Foça için önemli bir hizmetin açılışını yapacaklarını belirtip, "Böyle güzel bir hizmete vesile oldukları için çalışanlarımız ve hastalarımız adına "İzmir Hastaneleri Yardım Derneği" ve "Reha-Necla Midilli Eğitim ve Yaşlı Evi Vakfı"na teşekkürlerimi sunuyorum" dedi.
 
İzmir Hastanelerine Yardım Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Uzm. Dr. Nail Ceyhan, "Yardıma ihtiyacı olan hastanelerin yöneticileri bizimle iletişime geçtikleri takdirde elimizden geldiği kadar yardımcı oluyoruz. Foça’ya aylar önce geldiğimizde arkadaşlarımla hastanenin durumunu tespit ettik. Askeriyenin, turistin ve yerli halkın yoğun olduğu bu bölgede hastanemizin daha donanımlı ve faal olması gerektiğini düşündük ve kısa zamanda eksikleri temin etmeye çalıştık" dedi.
 
Konuşmaların ardından ameliyathanenin yenilenmesinde emeği geçen her iki derneğin yönetim kurulu başkanlarına teşekkür belgeleri verildi.
 
İzmir Hastaneleri Yardım Derneği ameliyathaneyi hem fiziki olarak hem de cihaz ve malzeme olarak baştan sona yeniledi. Hastane bahçesine çocuk oyun parkı oluşturulup, bekleme salonlarındaki oturma grupları da yenilendi.
 
 
Güncelleme Tarihi: 14 Ekim 2015, 13:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER