banner51

FLL Türkiye Şampiyonu TAKEV

FIRST LEGO League-FLL Ulusal Turnuvaları’nın Şampiyonu TAKEV Okulları oldu. 3 ayrı takımı ödül alan TAKEV Okulları, ROBOTAKEV Takımı ile ülkemizi ABD Houston’da yapılacak Dünya Robot Olimpiyatları’nda temsil edecek.

FLL Türkiye Şampiyonu TAKEV
Bilim Kahramanları Buluşuyor’  baslığı altında 13.sü İzmir’de düzenlenen Firs Lego Lig Turnuvalarında, 311 takım arasından seçilerek ulusal turnuvaya kalan 46 takım kıyasıya mücadele etti. 9-16 yaş arası gençlerin, fikir üretme ve problem çözme yeteneklerini; ‘’düşündürücü , eğitici robot tasarımları; yaratıcı projelerle ortaya koyduğu organizasyon bu yıl  ‘’Hayvanlar :Yaşam Ortaklarımız’’ teması ile düzenlendi.
 
Ulusal turnuvalara biri TAKEV ortaokulu, ikisi de TAKEV Lisesi’nden olmak üzere 3 takımla katılım hakkı elde eden TAKEV Okulları , ulusal turnuvanında en başarılı okulu oldu. TAKEV Ortaokulundan ROBOTAKEV Takımı Türkiye Şampiyonu olarak turnuvayı tamamladı.
 
ROBOTAKEV 19-22 Nisan 2017 tarihleri arasında Amerika’nın Houston kentinde yapılacak FLL Dünya Festivalinde ülkemizi temsil etme onuru yaşayacak. Ulusal turnuvada yarışarak FLL Özdeğerler Ödülü’nün sahibi olan TAKEV Lisesi AUXILIUM takımı ise 25-28 Mayıs 2017 tarihlerinde ülkemizi Danimarka’da  yapılacak Open Europen Championship Avrupa Açık Turnuvası’ nda temsil edecek. Turnuvanın ‘FLL Arastırma Ödülü de yine TAKEV Lisesi’nden turnuvaya katılan OCTOBOTS takımının oldu.
 
Güncelleme Tarihi: 06 Mart 2017, 10:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER