banner51

FLL Bölge Turnuvaları'nın Şampiyonu TAKEV

FIRST LEGO LIG’in iki gün süren İzmir Bölge Turnuvaları’nda TAKEV Okulları her iki günün şampiyonu olarak turnuvayı tamamladı. TAKEV Öğrencileri, 3 farklı takımla ulusal turnuvada ege bölgesini temsil etme onuru yaşayacak.

FLL Bölge Turnuvaları'nın Şampiyonu TAKEV
TAKEV Okulları öğrencileri, 2016-2017 First Lego Lig İzmir Bölge turnuvasında TAKEV Fen ve Anadolu Lisesi’nden 3 ; TAKEV ortaokulundan ise  ise 2 takımla yarıştı. 72 takımın ikin gün boyunca kıyasıya mücadele ettiği turnuvada her iki günün şampiyon takımı TAKEV Okulları öğrencilerinden çıktı.
 
Turnuvanın ilk gün şampiyonu ,kuş cennetindeki kırlangıçlar için geliştirdikleri yuva projesi ile TAKEV Fen ve Anadolu Lisesi öğrencilerinden oluşan Auxilium takımı oldu. Turnuvanın ikinci gün şampiyonu ise yine TAKEV Ortaokul öğrencilerinden oluşan Robotakev takımı oldu.
 
TAKEV Fen ve Anadolu Lisesi öğrencilerinin soyu tükenmekte olan mersin balıkları için geliştirdiği proje turnuvanın “En İyi Sunum” ödülünü alırken ; TAKEV Lisesi Octobost takımının klima motorlarını kuşlar için yuvaya dönüştüren projesi “Proje Ödülü” nün sahibi oldu.
 
TAKEV Ortaokulu’ndan turnuvaya katılan Robogreen takımı “En İyi Mekanik Tasarım” ödülüne layık bulunurken; Robotakev takımı Robot Performans 2. Lik ödülünü ve turnuvanın ikinci gününün şampiyonu oldu.
 
TAKEV Okulları ulusal turnuvalara toplam üç takımla katılmaya hak kazanarak yine bir ödül rekoruna imza attı.
 
Güncelleme Tarihi: 20 Şubat 2017, 13:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER