Fırça darbeleriyle hayata tutundu!

Babası vefat etti, felç geçirdi ama hayata küsmedi!

Fırça darbeleriyle hayata tutundu!

Bayraklı Belediyesi Engelliler Merkezi üyesi Öznur Çam’ın (28) hayat hikayesi gözleri yaşartırken, hayata tutunması ve mücadelesi yüzleri güldürüyor. Çok sevdiği babasını 9 yaşındayken kalp krizi sonucu kaybeden Çam, o günden sonra büyük bir travma geçirdi. Doktorlar, ‘beyni kendisini ölüme terk etti’ dedi. Geçirdiği ameliyatlar sonucu sol koluna felç indi, sol ayağında da problem oluştu. O, bu süreci kendisini ahşap boyamaya vererek, tek elliyle attığı fırça darbeleriyle hayata bağlandı. 

Öğretmen olan babasına oldukça düşkün ve ona adeta ona aşık olan Öznur Çam, 9 yaşına kadar her şey babasıyla yaptı. Birlikte ders çalıştılar, birlikte gezdiler, zaman zaman birlikte uyudular. Yine birlikte uyudukları bir gün babası bu sefer ona ‘günaydın’ diyemedi. Kalp krizi sonucu hayata veda eden babanın ardından küçük kız kendisine dünyaya kapadı. Travma geçiren Öznur Çam, bir müddet sonra rahatsızlandı. Doktorlar, küçük kız için, “beyin kendisini ölüme terk etmiş” teşhisi koydu. Ardından çok sayıda ameliyat geçiren Çam’ın, sol koluna felç indi ve sol ayağında da aksama oldu. Tüm bu yaşananların ardından Öznur Çam, hayata ahşap boyama ile tutunmaya başladı. Eline her fırça aldığında tüm sıkıntılarından uzaklaşan Çam’ın, tek eliyle ortaya oyduğu eserler ise büyük beğeni topluyor.

ANNEM OLMASA BAŞARAMAZDIM
Başından geçenleri anlatırken oldukça duygulanan ve 28 yaşına gelen Öznur Çam, “Ben babasına aşık bir kız çocuğuydum. Her şeyi babamla yapıyordum. Yeri geldiği zaman babamla uyuyordum. Bir gün kalktığımda babam yanımda hareketsiz bir şekilde yatıyordu. 9 yaşında bir kız çocuğu için büyük bir travma! Annem de büyük travma geçirdi. Benimle o an için ilgilenen olmadı. Babamın ölümünün ardından kısa bir süre sonra ben büyük bir rahatsızlık geçirdim. Doktorlar, aileme, ‘beyin kendi kendini ölüme terk etmiş’ diyor. Kızamık aşısından kalan bir mikrop açığa çıkıyor ve beyin hücrelerini öldürmeye başlıyor. Ameliyattan sonra sol elimi kullanamamaya başladım. Uzun süre tedavi gördüm. Yurt dışından gelen beyin hücresi yapımında kullanılan ilaçlar içtim. Annem bu süreçte çok yıprandı. Ama o olmasa başaramazdım. Sol ayağımda da hafif aksama var. Tedavi oluyorum” dedi.

Güncelleme Tarihi: 09 Temmuz 2016, 10:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER