Feyzioğlu'nun Çıkışına İzmir'den Destek

Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu'nun Ankara'da Ahmet Taner Kışlalı Spor Salonu'nda yaptığı açıklamaya İzmir'den de destek geldi.

Feyzioğlu'nun Çıkışına İzmir'den Destek

Türkiye Barolar Birliği, meslek üst kuruluşlarının kaldırılması ve Türkiye Barolar Birliği ismindeki 'Türkiye' ifadesinin kalkması ihtimaline karşı Ankara'da toplandı.

Anıtkabir ziyareti sonrası Ahmet Taner Kışlalı Spor Salonu'nda binlere avukatın yanı sıra milletvekilleri, STK temsilcileri ve çok sayıda davetlinin katılımıyla düzenlenen etkinlikte kürsüye çıkan Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, meslek çatı oluşumlarının kaldırılmasının bir FETÖ projesi olduğunu söyledi.

Konuşmasına Zeytin Dalı Harekatı'na katılan askerlere başarı dilekleriyle başlayan Feyzioğlu, "Binlerce yıllık Ahilik geleneğinden gelen ve millet olmanın gereği olan, dayanışmanın en güzel örneklerini veren meslek örgütlerini bölmenin, parçalamanın anlamı yoktur. Meslek örgütlerinin bölünmesi ve parçalanmasından sadece terör örgütleri ve onları maşa olarak kullanan karanlık güç odakları istifade eder. Son günlerde buna yönelik edilen sözler Türkiye’yi yıkmak, Türkiye’yi ele geçirmek, milli birliği yıkmak isteyen bu terör örgütlerinin ve arkalarındaki maşaların en çılgın fantezilerinde bile hayal edemeyecekleri kadar, onlar açısından muhteşem bir yepyeni bir örgütlenmek fırsatı vermiştir. Bu sebeple meslek birliklerinin bölünmesi Türkiye’nin bölünmesidir. Buna izin vermemeliyiz, vermeyeceğiz.” ifadelerini kullandı.

"Türkiye Barolar Birliği adalet sistemimizin olmazsa olmazıdır"

Öte yandan etkinliğe İzmir'den katılan İşadamı Emre Sarıgedik'ten de Feyzioğlu'na destek açıklaması geldi.

Sarıgedik, "Sayın Metin Feyzioğlu'nun Türkiye'nin birliğine yönelik yaptığı açıklamaları son derece önemli buluyorum. Kahraman ordumuzun Afrin'de destan yazdığı şu günlerde kısır siyasi tartışmalarla onların motivasyonlarına zarar vermemeliyiz. Meslek örgütlerinin çatı kuruluşları o oluşumların temel direğidir. O direk yerinden çekildiği zaman ortaya çıkacak sonuçlar, ülkemizde yeni sıkıntılara sebep olabilir. Ankara'daki etkinlik Türkiye Barolar Birliği ve avukatları ilgilendiriyor gibi gözükse de aslında katılıma bakınca farklı iş kolları ve toplumun diğer kesimlerinin de bu konuyu yakından takip ettiğini ve ne kadar destek verdiğini göstermektedir. Barolar ve baroların çatı oluşumu Türkiye Barolar Birliği, adalet sistemimizin olmazsa olmazıdır." dedi.

Güncelleme Tarihi: 25 Şubat 2018, 11:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER