Feyzioğlu'na İzmir'den 'Başkan' Desteği

Küçük Kulüp Başkanı Emre Sarıgedik, Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu'na verdiği desteği çok dikkat çekici ifadelerle belirtti. Sarıgedik, "Değil Türkiye Barolar Birliği Başkanı, Ziraat Odası Başkanı da olsa ben yine kendisiyle hareket ederdim." dedi.

Feyzioğlu'na İzmir'den 'Başkan' Desteği

Burak Cilasun / Ben TV

Türkiye Barolar Birliği 34. Olağan Genel Kurulu için eşi İzmir Barosu Delegesi Ceyda Sarıgedik ile birlikte hafta sonu Ankara'da bulunan Küçük Kulüp Başkanı Emre Sarıgedik, İzmir'e dönüşüyle birlikte çarpıcı değerlendirmelerde bulundu.

Genel Kurul dahilinde gerçekleştirilen seçime tek aday olarak giren Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu'nun, geçerli 420 oydan 419'unu almasının çok önemli olduğunu ve hukuk camiası içindeki öneminin göstergesi olduğunu dile getiren Sarıgedik, Feyzioğlu'nun hukuk camiasındaki bu rolünün artık topluma daha net nüfuz etmesi gerektiğini söyledi.

"Müthiş bir Türkiye tablosu ortaya çıktı"

Sarıgedik, "4 gün boyunca oradaydık. Ben hukukçu değilim ancak eşim Ceyda Sarıgedik İzmir Barosu Delegesi olarak katılım yaptı. Sayın Başkan Feyzioğlu ailemizi onurlandırarak, eşimi genç yaşına karşın yönetim kurulu yedek listesine alarak desteğini gösterdi. Genel olarak söylemek gerekirse birlik ve beraberlik tablosunun ortaya çıktığını net olarak gördük. Farklı görüşlerin oluşturduğu sinerjiyle müthiş bir Türkiye tablosu ortaya çıktı. Sayın Feyzioğlu faaliyetlerini sayarken salonda büyük bir dikkat hakimdi. TBB Başkanı Feyzioğlu sık sık Türkiye'nin aydınlık geleceğine dönük mesajlar verdi. Kullanılan 420 geçerli oyun 419'unu alması da hukuk camiasının nasıl kenetlendiğinin bir fotoğrafı niteliğindedir." dedi.

Feyzioğlu'na açık destek

TBB Başkanı Metin Feyzioğlu'nun Türkiye için hukuk camiası dışında da önemli görevler üstlendiğini dile getiren Sarıgedik, " Feyzioğlu'nun çok büyük bir lider olduğunu düşünüyorum. Türkiye'nin Feyzioğlu gibi vizyon sahibi insanlara ihtiyacı olduğunu görüyorum. Geleceğimiz için verilen mesajlar, çocuk sahibi bir insan olarak beni mutlu etti. Kendisi Barolar Birliği Başkanı değil, Ziraat Odası Başkanı da olsa yine ben onunla hareket ederdim. İzmir iş dünyası her zaman vizyonu açık ve geleceği olan insanlara destek vermektedir. Feyzioğlu gibi bir ismi İzmir'in yakın zamanda daha kuvvetli olarak destekleyecektir." ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 16 Mayıs 2017, 10:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER