Festival Tadında 14 Şubat 

Aşkın ve sevginin günü 14 Şubat, Karşıyaka’da festival tadında etkinliklerle kutlandı. En iyi Liseli Müzik Grupları ödüllerine kavuşurken, sanatçı Haluk Levent hayranlarına muhteşem bir gece yaşattı. Başkan Hüseyin Mutlu Akpınar “İçinden ‘aşk’ geçen Karşıyakamızda hem sevgiyi egemen kılıyoruz hem de kentimizi güzelleştirmek adına çalışıp üretiyoruz, emek harcıyoruz” dedi.

HALUK LEVENT RÜZGARI
 
Karşıyakalıların, Sevgililer Günü heyecanına ortak olan Karşıyaka Belediyesi muhteşem bir şölene imza attı. 14 Şubat’a özel düzenlenen konserde, sevilen sanatçı Haluk Levent, en güzel şarkılarını Karşıyakalılar için söyledi. Bostanlı Suat Taşer Açıkhava Tiyatrosu’nu dolduranları coşturan Levent, sık sık seyircilerin arasına girerek dans etti, halay çekti, oyunlar oynadı. Başkan Hüseyin Mutlu Akpınar ve eşi Zehra Akpınar da romantik parçalarda dansı ihmal etmedi. Bir ara sahneye çıkarak Haluk Levent’e şarkıda eşlik eden Başkan Akpınar, salonu dolduranlardan alkış aldı. Akpınar’ın oğlu Kenan da konser sırasında gitar çaldı. Belediyenin Halk Oyunları ekibi de gecede kısa bir gösteri yaptı.
 
GELECEĞİN YILDIZLARI SAHNEDE
 
Bostanlı Suat Taşer Açıkhava Tiyatrosu, Haluk Levent konseri öncesinde de Karşıyaka Belediyesi tarafından düzenlenen ‘Liselerarası Müzik Yarışması’nın final gösterilerine ev sahipliği yaptı. İzmir’in farklı ilçelerindeki liselerden yarışmaya katılıp finale kalan 10 grup, öğle saatlerinden itibaren tek tek sahneye çıkarak yüzlerce izleyici karşısında yeteneklerini sergiledi. Yarışmanın şampiyonu İzmir Atatürk Lisesi olurken, ikinciliği Karşıyaka Cihat Kora Anadolu Lisesi ve üçüncülüğü Karabağlar İnönü Anadolu Lisesi aldı. Jüri Özel Ödülü’nü ise Karşıyaka Lisesi kazandı.
 
SAHNEDE EVLENME TEKLİFİ
 
Karşıyaka Belediyesi ayrıca, Sevgililer Günü’ne özel olarak, Bostanlı Balıkçı Parkı’nda, BESİAD ile birlikte kermes düzenledi. Etkinliğe katılanlar, sürpriz bir evlenme teklifine tanıklık etti. Soner Muratsu isimli vatandaş, sevgilisi Azize Altun’a sahnede evlenme teklifi yaptı. ‘Evet’ yanıtını aldı. Bu sırada, Başkan Hüseyin Mutlu Akpınar ile telefonda konuşan sanatçı Haluk Levent de genç çift için ‘mobil konser’ verdi.
 
“BİR GÜN DEĞİL HER GÜN”
 
Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar “14 Şubat sadece sevgililerin değil, sevginin günüdür, sevginin yüceldiği ve tüm dünyayı sardığı bir gündür. İçinden ‘aşk’ geçen Karşıyakamızda hem sevgiyi egemen kılıyoruz, hem de kentimizi güzelleştirmek adına çalışıp üretiyoruz, emek harcıyoruz. Biz önce kendimizi, sonra da kentimizi ve ülkemizi seviyoruz. Atatürk'ün Cumhuriyetine layık bireyler olmak için çalışıyoruz. Biz sevgiden bunu anlıyoruz ve bunu gelecek kuşaklara da aşılamak istiyoruz. Sadece bugün değil, her gün, dilediğiniz kadar sevmeniz ve sevilmeniz umuduyla, barış dolu günler diliyorum” dedi.
 
Güncelleme Tarihi: 15 Şubat 2015, 10:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER