banner51

Farklı Zeytinyağlarını Deneyin

Olivtech Zeytin, Zeytinyağı ve Teknolojileri Fuarı'nda vatandaşları çok lezzetli bir stant bekliyor. “Oil bar” isimli yağ tadım standında birbirinden farklı zeytinyağlarının tadına bakabilirsiniz.

Burak Cilasun / Ben TV

Fuar İzmir'de düzenlenen Olivtech Zeytin, Zeytinyağı ve Teknolojileri Fuarı'nda vatandaşları hoş sürprizler bekliyor.

Bu sürprizlerden biri de oluşturulan "Oil Bar" isimli yağ tadım alanı. Alanda birbirinden farklı zeytinyağları, vatandaşı beklerken, zeytinyağı meraklılarının da daha önce denemedikleri lezzetleri tatmaları sağlanıyor.

Oil Bar isimli alanda Ben TV izleyicileri için açıklamalarda bulunan Ulusal Zeytin ve Zeytinyağı Konseyi Başkanı Ümmühan Tibet, zeytinyağı tüketiminin artmasını belirtip, zeytinin fayfalarından bahsederken vatandaşlara birtakım uyarılarda da bulundu. 

Tibet, "Lütfen kalite kontrolü yapılmamış ürün almayın. Açıkta ürünler almayın. Mutlaka markalı, ambalajlı, kalitesi kontrol edilmiş ürünleri tercih edin. Sıcak yemeklerde ve kızartmalarda riviera zeytinyağı kullanın, kahvaltınızda naturel sızma zeytinyağını tercih edin." dedi.

Tibet ayrıca zeytinyağı kalitesinin 15-16 testle ortaya çıktığını, bu nedenle zeytinyağı kalitesinin de ancak profesyoneller tarafından ortaya konabileceğini dile getirdi.

Güncelleme Tarihi: 29 Nisan 2016, 15:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER