Farklı Fuar Büyük İlgi Gördü

İzmir Gündoğdu Meydanı’nda Adalet Bakanlığı Ceza İnfaz Kurumları ile Tutukevleri İş Yurtları Kurumu tarafından düzenlenen, 73 farklı ceza infaz kurumunda bulunan hükümlü ve tutukluların ürettiği gıdadan tekstile, mobilyadan hediyelik eşyaya kadar yüzlerce çeşit ürünün satışının yapıldığı Ürün ve El Sanatları Fuarı büyük ilgi gördü. Sekiz gün boyunca açık olan fuarı yaklaşık 100 bin kişinin gezdiği belirtildi.

Farklı Fuar Büyük İlgi Gördü

11 Kasım’da İzmir Valisi Mustafa Toprak, Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkif Evleri Genel Müdürü Enis Yavuz Yıldırım ve İzmir Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Doğru, tarafından açılan ve 18 Kasım’a kadar açık olan fuara İzmirliler yoğun ilgi gösterdi.

Ceza infaz kurumlarındaki eğitim ve rehabilitasyon çalışmalarıyla suça sürüklenmiş ve hüküm giymiş kişilerin sosyal hayata yeniden kazandırılmasının amaçlandığı ’Ürün ve El Sanatları Fuarına’ ilgiye gösterenlere teşekkür eden İzmir Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Doğru, “Suça bir şekilde sürüklenmiş bireylerin rehabilitasyonu için yapılan çalışmalar sırasında üretilen ürünler, fuarda sergilenerek satışa sunuldu.Cezaevlerinde suça sürüklenen kişilerin bir yerde tutulması değil, bu kişilerin rehabilitasyonu ve sosyal hayata hazırlanmaları amaçlanıyor. 68 bin 374 hükümlü de meslek eğitim çalışmasına katılarak çıktıklarında iş hayata ve sosyal hayata katkıda bulunacak. Çok güzel bir fuar oldu. Fuarı sekiz gün içerisinde 100 bin kişiye yakın insan gezdi. Bu demek oluyor ki, insanlar böyle fuarları özlemiş. Fuar beklediğimizden de fazla ilgi gördü. Gelecek yıl yaz ve sonbaharda olmak üzere iki kez düzenleyeceğiz. Her fuar bize tecrübe kazandırıyor. Fuar’da yok yoktu. Bazı ürünler üç dört kez getirtildi. Kalmayan ürünler için siparişler alındı. Bunlar da kargoyla gönderilecek. Burada amaç içeride yapılan ürünleri vatandaşa sunmak. Onda da başarılı olduk" dedi.

Güncelleme Tarihi: 22 Kasım 2015, 11:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER