banner51

Evka 3 - Pınarbaşı Hattına Dört Şeritli Yol

EVKA 3 ve Pınarbaşı hattını kesintisiz ulaşıma kavuşturacak 25 metre genişliğindeki dört şeritli yolun çalışmaları hızla devam ediyor.

Evka 3 - Pınarbaşı Hattına Dört Şeritli Yol
 
4. Sanayi Sitesi’ni Ankara Asfaltı viyadük altından Pınarbaşı’na bağlayan yolun Doğanlar Mahallesi’ndeki ara sokaklardan geçen bölümü 850 metrelik ana artere dönüşüyor. Tretuvar düzenlemeleriyle birlikte genişletilecek yol, Pınar Caddesi’ne bağlanacak. Çalışmaların tümü tamamlandığında EVKA 3 ile Pınarbaşı bölgeleri Ankara Asfaltı üzerinden iki gidiş, iki dönüş olmak üzere 25 metre genişliğindeki 4 şeritli yolla birbirine bağlanmış olacak. Büyükşehir Belediyesi ile Bornova Belediyesi’nin ortak yürüttüğü çalışma kapsamında, yol güzergehında kalan 15 adet yapının kamulaştırması, ardından da yıkımları gerçekleştirildi.
 
Yolları, kaldırımları, köprüleri ve otoparkları ile ulaşımın sorun olmaktan çıktığı bir kent oluşturmayı hedeflediklerini söyleyen Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, “İlçemizi önümüzdeki yılları da düşünerek planlıyoruz. Doğanlar- Pınarbaşı hattındaki yol çalışmalarımız da bu doğrultuda gerçekleşiyor. Devam eden çalışmalarımız en kısa sürede bitecek ve bu çalışmalara yenileri eklenecek. Ankara Asfaltı’ndan Pınarbaşı yönüne gidecekler artık Doğanlar Mahallesi’nin ara sokakların girmek zorunda kalmayacak. Yeni yol ilk etabını tamamladığımız yeni stadımıza ulaşımı da kolaylaştıracak" diye konuştu.
 
Güncelleme Tarihi: 30 Kasım 2015, 11:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER