banner9

ETİK Vural'ı Ağırladı

Ege Turistik İşletmeler ve Konaklama Birliği’nin (ETİK) kahvaltılı toplantısının konuğu MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural oldu.

ETİK Vural'ı Ağırladı
 
Mövenpick Otelde gerçekleşen ve ETİK üyelerinin hazır bulunduğu kahvaltıda kunuşan ETİK Başkanı Mehmet İşler; “İzmir’e büyük turnuvalar, kongreler getirmek için elimizden geleni yapıyoruz ama araya bir vekil giriyor başka kente götürüyor. Bir türlü istediğimiz desteği alamıyoruz. İzmir turizminin sorunları büyük, bu sorunların çözümü için sizlerden destek istiyoruz" dedi.
 
MHP Genel Başkan Yardımcısı Oktay Vural da turizm sektörünün sıkıntıları bildiklerini anlattı, “İzmir’i sahiplenecek bir potansiyeli oluşturmak durumunda olanlar var ama bunu oluşturmak için herhangi bir çaba yürütülemiyor. Bu güveni sağlayacak bir iktidarın olması gerekiyor ve bu sorumluluğunu da yerine getirme gayreti içinde olacak girişimci insanlara da ihtiyaç var. Girişimi daha tepeden bakmak gerekiyor. Turizm olarak bakıldığında turizm bir insan mobiltesi insanlar ne için geliyor? Bir mekan pazarlama yönüyle çok boyutludur önemli olan her boyutuyla sorunu ele almaktır. Turizmde Türkiye’yi turizm pastasından daha fazla pay alabilmesi için bir takım güzel mekânlarınız olabilir, vardır ama bu mekanların değerler boyutunda da tanıtımının yapılması lazım. Türkiye’yi bu riskli konumdan çıkarmadığınız müddetçe turizminin de gelişmesi mümkün değildir" dedi.
 
Güncelleme Tarihi: 17 Ekim 2015, 11:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER