Esnaftan Teşekkür Pankartı

İzmir’de, Konak Belediyesi’nin yeni bir görünüme kavuşturduğu Alsancak Kıbrıs Şehitleri Caddesi’ne bağlantılı Haşmet Uslu Sokak’ta esnaflık yapanlar, teşekkürlerini astıkları pankartla dile getirdi.

Esnaftan Teşekkür Pankartı
 
İzmir’in hem iş hem de eğlence hayatını göğüsleyen Alsancak’ın en işlek caddesi olan Kıbrıs Şehitleri’nin girişine bağlanan Haşmet Uslu Sokak, Konak Belediyesi’nin yürüttüğü sokak yenileme çalışmaları kapsamında semte yakışır hale getirildi. İzmir Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (İZSU) tarafından altyapı çalışmalarının tamamlanmasının ardından Konak Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekiplerce başlatılan düzenlemeler sokak esnafının ihtiyaç ve önerileri alınarak yürütüldü.
 
YAYA TRAFİĞİ RAHATLADI
 
Düzenleme çalışmalarına öncelikle yayaların sokaktan geçişini zorlaştıran ve esnafa büyük sorunlar yaşatan demir korkuluklar sökülerek başlandı. Yayaların geçişini rahatlatmak ve görünürlüğü artırmak adına sokağa baştanbaşa kilit parke taşı döşendi. Yaya güvenliğini sağlamak ve araç girişini önlemek adına da sokağın her iki başına demir bariyerler yerleştirilerek trafik düzenlemesi yapıldı. Tamamlanan çalışmalar sayesinde daha temiz ve düzenli bir görünüme kavuşan sokakta Konak Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü’ne bağlı ekipler de hem sokağın çevre düzenlemesini yaptı hem de mevcut ağaçların bakımını gerçekleştirdi. Yeni çiçek ve çalı gruplarıyla yeşillendirilen sokak ferah görünümüyle Alsancak sakinlerinin hizmetine sunuldu.
 
İŞLER ARTTI
 
Yürütülen düzenleme çalışmaları Haşmet Uslu Sokak esnafının da yüzünü güldürdü. Sokağın özellikle yaya kullanımına uygun hale getirilmesi esnafın işlerine de yansıdı. Memnuniyetini hazırladıkları dev pankartla dile getiren esnaf sokak girişine astıkları ve üzerinde, "Sokağımızda yapılan yenileme çalışmalarından ötürü Konak Belediye Başkanı Sayın Sema Pekdaş’a Teşekkür ederiz" yazılı pankartla teşekkürlerini dile getirdi. Yıllardır Haşmet Uslu Sokağı’nda bulunan Doğan Kitabevi’nin sahibi Dilek Karabil, sokağın daha görünür bir hale geldiğini söyleyerek, "Daha ferah, daha geniş oldu. İnsanlar artık sokağı görebiliyorlar, eskinden ara sokak der girmezlerdi şimdi daha çok insan geliyor" dedi.
 
Esnaflardan Ahmet Can Tınaz da belediyeye çalışmalardan ötürü teşekkür ederek, "Daha önceden burada demirler vardı ve sokağı daraltıyordu. Şimdi bu demirler ortadan kalktı ve sokağımız genişledi. Daha modern bir görünüm aldı. Gelen müşterilerimiz de durumdan memnun. Ağaçlarımızı da kesmediler ve doğayı da koruyarak çok güzel bir sokak çalışması yapıldı" diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 27 Nisan 2016, 10:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER