banner9

Esnafa İndirimli Elektrik

İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (İESOB), TEK elektrik firması ile imzaladığı protokol kapsamında esnaf sanatkarlara yüzde 11 oranında indirimli elektrik kullanma imkanı sağladı.

Esnafa İndirimli Elektrik
Yapılan anlaşmaya göre, aylık faturası 120 liranın üzerinde olan esnaf ve sanatkarlar, elektriklerini TEK’ten almaları halinde, aktif kullanım tutarından yüzde 11 oranında indirim yapılacak. İESOB bu hizmetiyle, esnafın önemli gider kaleminde indirim sağlayarak esnafa ekonomik katkı koymayı hedefliyor.
 
Teknolojinin gelişmesi ile elektriğin en önemli üretim girdileri arasında yer aldığına dikkat çeken İESOB Başkanı Zekeriya Mutlu, "Esnaf sanatkarların iş potansiyellerinin azaldığı bir dönemde üretim maliyetlerini düşürmek önemli. Çağın getirdiği yeniliklere ve rekabet düzenine uyum konusunda üyelerimize doğru rehberlikler vermeyi amaçlıyoruz. Bu noktada enerji konusunda da esnaf sanatkarlara yeni alternatifler sunuyoruz. Protokol ile enerjinin ham maddelerinden olan ve esnaf sanatkarların üretimlerinde yoğun tükettikleri elektriğin maliyetini düşürmeyi hedefliyoruz’ dedi.
 
AYDA YÜZDE 11 İNDİRİM
 
Aylık elektrik faturası 120 liranın üzerinde olan ve TEK abonesi olan her esnaf sanatkarın indirimden faydalanabileceğini ifade eden Mutlu, “Elektrik faturası yüksek olan esnaf sanatkarlarımız 0 850 433 0 535 Nolu ‘Enerji Danışma Hattı’mızı arayarak faturalarını nasıl ucuzlatacakları konusunda bilgi alabilirler. Enerji danışmanları esnaf ve sanatkarımızı işyerlerinde ziyaret ederek işleyişiyle ilgili de bilgi alışverişinde bulunacaklar" diye konuştu. TEK aboneliğinin avantajlarına dikkat çeken Başkan Mutlu, "Üyelerimiz çevrelerindeki diğer esnaf sanatkar dostlarını uyararak onların da elektrik maliyetlerini önemli oranda düşürmelerini sağlayabilirler. Büyük sermaye ile rekabet ve çağdaş teknolojiden yararlanma yolunda esnaf sanatkarlar kendilerine güç verecek bu büyük avantajı iyi kullanmalıdırlar" dedi.
 
İZMİR ÖRNEK OLACAK
 
KGM olarak dünyanın çeşitli ülkelerinde ve çeşitli sektörlerde faaliyet gösterdiklerini hatırlatan Kusto Group Enerji Grup Başkanı Almaz Tulenov ise ‘Dünyanın çeşitli ülkelerinde çeşitli sektörlerde önemli yatırımlarımız bulunuyor ancak TEK Elektrik markasıyla girdiğimiz Türkiye’de enerji sektörünü çok önemsiyoruz. Sektörde kısa süredir var olmamıza rağmen, bugün en hızlı büyüme gösteren bağımsız tedarik şirketi olduk. Bu başarımızdaki önemli paylardan biri İzmir'de ulaştığımız abone sayısıdır. Başarı ivmemizi üst seviyelere çıkarmak için önemli sivil toplum kuruluşlarıyla ortak projelere imza atmaya başladık. İESOB ile imza attığımız projeyle hem odalara hem de esnaf sanatkara fayda sağlamayı hedefliyoruz. İESOB’un işbirliğine büyük önem veren vizyoner yönetimi sayesinde başarılı olacağımıza inanıyoruz. Burada sağlayacağımız başarı diğer illerdeki sivil toplum kuruluşlarına da emsal teşkil edecektir. Başlangıcı İzmir'den yapmanın mutluluğunu yaşıyoruz" dedi. 
Güncelleme Tarihi: 07 Eylül 2016, 12:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER