Esnaf KOSGEB El Ele

KOSGEB Kuzey Hizmet Merkez Müdürü M. Oğuz Kılınç, İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Zekeriya Mutlu’yu makamında ziyaret ederek kurumun çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Esnaf KOSGEB El Ele
9 Eylül - 5 Ekim tarihleri arasında kutlanan Avrupa KOBİ Haftası etkinlikleri kapsamında gerçekleşen ziyarette konuşan Kılınç, çalışmalarında esnaf teşkilatından büyük destek gördüklerini hatırlatarak Birlik Başkanı Mutlu’ya teşekkür etti. Kılınç, küçük ve orta boylu işletmelerin Türk ekonomisi içindeki yerini ve önemini, KOBİ Haftası etkinlikleri ile kamuoyuna duyurmak istediklerini söyledi.
 
Küçük işletmelerin reel sektörün en önemli halkalarından biri olduğunu belirten İESOB Başkanı Zekeriya Mutlu ise, ‘Bir ülkenin refahı ve huzuru, o ülkedeki küçük işletmelere uygun çalışma iklimi yaratılırsa sağlanır. Bugün çağdaş ülkeler küçük işletmelere verdikleri desteklerle bugünkü seviyelerine ulaşmışlardır. Bizler de küçük işletmelerin gelişimi, bilgiyi daha verimli kullanabilmeleri, faaliyetlerini daha rahat sürdürebilmeleri için gereken desteklerin sağlanmasını istiyoruz. KOSGEB bu noktada önemli işlevler üstleniyor. KOSGEB yetkilileri İzmir’de başarılı çalışmalar yürütüyorlar. İzmir Esnaf teşkilatı, ortak çalışmalarla bu başarı çıtasının daha yukarıya taşınması için üzerine düşenleri yapmaya hazırdır.’dedi.
Güncelleme Tarihi: 01 Ekim 2014, 10:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER