Eskişehir'i Örnek Alacak

Güzelbahçe Belediyesi Kent Konseyi’nin organizasyonuyla Belediye Başkanı Mustafa İnce, belediye meclis üyeleri, kent konseyi üyeleri ve muhtarlar Eskişehir’e düzenlenen geziye katıldı. BaşkanMustafa İnce, Eskişehir’i tüm yerel yönetimlerin örnek alması gerektiğini belirterek “Biz örnek alacağız" dedi.

Eskişehir'i Örnek Alacak
Kent Konseyi’nin organize ettiği Eskişehir gezisine Güzelbahçe Belediye Başkanı Mustafa İnce, CHP İlçe Başkanı Kazım Çam, Kent Konseyi Başkanı Ozan Parlar, belediye meclis üyeleri, Kent Konseyi üyeleri ve muhtarlar katıldı. İki gün süren ziyarette
 
Yılmaz Büyükerşen Balmumu Heykeller Müzesi, Tarihi Odun Pazarı Evleri, Çağdaş Cam Sanatları Müzesi, Kent Belleği Müzesi, Atlıhan Lüle Taşı Çarşısı, Kurşunlu Külliyesi, Kentpark, Yapay Plaj, Bilim Sanat Kültür Parkı, Bilim Deney Merkezi, Planeteryum, Masal Şatosu, Korsan Gemisi, Eti Su Altı Dünyası gezildi. Odun Pazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt da ziyaret edildi.
 
Güzelbahçe Belediye Başkanı Mustafa İnce, "Kent Konseyi’nin organizasyonuyla Eskişehir’e gezi düzenledik. Ülkemize örnek olan bu kentten alacağımız örnekleri, Güzelbahçe’de de uygulamanın yollarını arayacağız. Eskişehir’i tüm yerel yönetimler örnek almalı. Biz örnek alacağız" dedi.
 
Güzelbahçe Kent Konseyi Başkanı Ozan Parlar, "Güzelbahçe Kent Konseyi olarak, Eskişehir’e, görgümüzü, kültürümüzü artırmak amacıyla bir ziyaret gerçekleştirdik. Bu geziye Güzelbahçemizi yöneten, yönetimde söz sahibi olan insanlarla birlikte geldik. Eskişehir’e gelmekteki amacımız, kentlilik bilincinin yüksek oluşunu, kentte müzeleri ve yerel yönetimin yaptığı güzel bir dokunun olduğunu biliyorduk. Şimdi, Eskişehir’e gelerek bizzat gördük.Güzelbahçemizin geleceğine yönelik pek çok uygulamayı örnek alacağımıza inanıyorum" diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 23 Kasım 2015, 11:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER