banner51

Eski Vekiller Taşımacılık Yapacak

İzmir’de 7 Haziran’dan sonra gittikleri mecliste sadece 33 saat çalışabilen MHP’li eski milletvekilleri Aslan Savaşan ve Murat Koç, yeniden seçilemeyince işlerinin başına geçti. Savaşan ve Koç, taşımacılık yapacak.

Eski Vekiller Taşımacılık Yapacak
7 Haziran seçimlerinden sonra TBMM Genel Kurulu, 10 toplantı gerçekleştirdi, milletvekilleri beş ayda toplam 33 saat çalıştı. İzmir’den 25. dönem milletvekilleri Aslan Savaşan (MHP), Murat Koç (MHP) ve Nesrin Ulema (AK Parti) yeniden aday olup seçilemedi. En kısa dönem milletvekilliği yapanlarda işlerinin başına döndü. İzmir’de Ege Ulaşım adlı lojistik şirketi olan Murat Koç, taşımacılık yapacak. Koç, "Siyasetten kopmayacağım. İşadamları, siyasetten koparsa ekonomi iyi yönetilmez. 25. dönem mağduriyetler dönemiydi. Meclis çalıştırılmadı, komisyonlar kurulmadı. Milletvekilleri bekleme odasındaydı. Ancak bunu halka anlatamadık. İşimin başında, taşımacılık sektöründe hizmet vermeye devam edeceğim" dedi.
 
Çocuk doktoru olan bir dönem Alsancak Nevvar-Salih İşgören Devlet Hastanesi’nin Başhekimi olarak görev yapan Aslan Savaşan ise doktorluk yapmayacak. Aile şirketi olan Ars-Pet bünyesinde yurtiçi ve yurtdışı taşımacılık şirketini yönetecek olan Savaşan, "Uluslararası nakliyat yapıyoruz. Daha çok Almanya’ya ihracat malı taşıyoruz. Oradan da ithalat ürünlerini getiriyoruz. Bu işle ilgileneceğim" dedi.
 
Öte yandan AK Parti’de 24. dönemde milletvekili olan 7 Haziran’da 2. sıradan aday gösterilip yeniden seçilen AK Partili Nesrin Ulema, 1 Kasım’da aday oldu ancak partisi yeterli oyu alamadığı için meclise gidimedi. Bornova’da eczanesi olan Ulema’nın işine geri döneceği öğrenildi.
Güncelleme Tarihi: 03 Kasım 2015, 11:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER