'Eski Köye Yeni Adet Getir' Projesi'ne Destek

İzmir Bayraklı İlçesi Yamanlar Mahllesi’nde bulunan Şehit Yüzbaşı Ali Rıza Sadak Ortaokulu’nun, KA 1 personel hareketliliği projesi Türkiye Ulusal Ajansı tarafından desteklenmeye değer görüldü. Okulun hazırladığı "Eski köye yeni adet getir" projesi ile öğretmenler AB ülkeleri Finlandiya, İngiltere ve Çek Cumhuriyeti’ne gidip eğitim alacak.

'Eski Köye Yeni Adet Getir' Projesi'ne Destek
AB Bakanlığı, Türkiye Ulusal Ajansı ve Erasmus (değişim programı) ortakllığı ile desteklenen projelerde Türkiye’den 88 okul ve kurum, İzmir’den ise iki okulun projeleri desteklenmeye değer görüldü. "Eski köye yeni adet getir" projesi desteklenen Şehit Yüzbaşı Ali Rıza Sadak Ortaokulu’nda da büyük sevinç yaşanıyor.
 
Türkiye’deki 88 okul arasına girmeyi başaran Şehit Yüzbaşı Ali Rıza Sadak Ortaokulu Müdürü Cesim Zeydan, "Okulumuz büyük başarılara ve projelere imza atmaya devam ediyor. 2014-2015 eğitim öğretim yılında okulumuzda sosyal kültürel kurslarının yanı sıra TÜBİTAK bilim fuarı sergisi düzenlendi. İlçede uygulanan OKAP (Okul Eğitim Kalitesinin artırılması) projesi ile ilçede birinci olduk. Bunun yanında okulumuzda hala uygulanan 106 ayrı proje devam etmektedir. Üst öğretim kurumuna sınavla yerleşen öğrenci sayısında bir önceki yıla göre yüzde 85 artış sağlandı. 2015-2016 eğitim yılında da sosyal sorumluluk projesi hazırlayarak çevrede bulunan özelikle kadınlara yönelik beceri kursları ile sosyal ve kültürel kurslar düzenlemeye başladık. Katıldığımız proje AB’ye değer görüldü. Projeyi hazırlayan öğretmenlerimiz Erasmus kapsamında İngiltere, Finlandiya ve Çek Cumhuriyeti’ne gederek eğitim alacaklar. Burada bilgi ve becerilerini iyi uygulama örneklerini ülkemize transfer edecekler" dedi.
 
Öğretmenler hazırladıkları "Eski köye yeni adet getir" projesi kapsamında gelecek yıl nisan ve eylül aylarında üç ülkeye gidecek.
Güncelleme Tarihi: 20 Kasım 2015, 09:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER