Eski Bina Ne Olacak?

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin fuarcılık şirketi İZFAŞ A.Ş. yıllardır hizmet verdiği Kültürpark'ın Lozan ve Montrö kapıları arasındaki binasından Fuar İzmir'e taşındı. İZFAŞ'ta çalışan 200'e yakın personel bu hafta başından itibaren Gaziemir Fuar İzmir'de yeni adreslerinde göreve başladı.

Eski Bina Ne Olacak?

11 ay önce açılan Fuar İzmir, ihtisas fuarlarının adresi oldu. Kültürpark'ta fuar hollerinde sadece İzmir Enternasyonal Fuarı ve TÜYAP Kitap Fuarı düzenlenmeye başlandı. Bu nedenle Büyükşehir Belediyesi fuarcılık şirketi İZFAŞ A.Ş. de Fuar İzmir'e taşındı.

Bugüne kadar fuar dönemleri görev yaptıkları Fuar İzmir hafta başından itibaren İZFAŞ çalışanlarının da işyeri oldu. Şirkette çalışan yöneticiler de dahil yaklaşık 200 kişi taşındı. Kültürpark'taki İZFAŞ binası kısa bir süre sonra Büyükşehir Belediyesi'nin kurma kararı aldığı Kültürpark Şube Müdürlüğü'ne dönüşecek. Kültürpark Projesi'nin gerçekleşmesi durumunda ise Kültürpark Müzesi işlevini de kazanacak. Hazırlanan yeni yönetim modeline göre, Kültür ve Sanat Dairesi Başkanlığı çatısı altında hizmet verecek Kültürpark Şube Müdürlüğü, Kültürpark'taki çalışmaların tek elden yürütülmesi, diğer birimlerle iletişimin sağlanması, oluşabilecek aksaklıkların giderilmesi ve bakım-onarım hizmetlerinin takibini sağlayacak, alandaki kültür-sanat etkinliklerine yardımcı olacak. İzmir Büyükşehir Belediyesi, toplumun geniş bir kesiminin temsil edileceği, Kültürpark'ın işletilmesine yönelik karar ve uygulamalarda etkin olması öngörülen bir “Kültürpark Danışma Kurulu" da oluşturulacak.

Güncelleme Tarihi: 15 Şubat 2017, 09:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER