banner51

Erzak Dağıtılacak Nakdi Yardım Yapılacak

İzmir Büyükşehir Belediyesi, bu ramazanda da ihtiyaç sahibi 40 bin aileye erzak, 45 bin aileye nakit yardımı gerçekleştirecek. Büyükşehir ekipleri, bu kutsal ay için camilerde ve mezarlıklardaki temizlik çalışmalarına da hız verdi.

 
İzmir Büyükşehir Belediyesi, engelli vatandaşlara, yaşlılara, çocuklara, şehit yakını ve gazilere paket gıda yardımı ve para yardımı yapacak. 40 bin ihtiyaç sahibi aileye, içinde makarna, kuru fasulye, pirinç, nohut, un, şeker, çay, bulgur, bal, domates salçası, patates, peynir çeşitleri ve zeytinyağı bulunan gıda paketleri dağıtmaya başlayan İzmir Büyükşehir Belediyesi, bugüne kadar 24 ilçede 22 bin 830 adet gıda pakedi dağıttı. Bornova, Buca, Çiğli, Gaziemir, Karşıyaka ve Menemen ilçelerinde ise 17 bin 170 adetlik gıda yardım paketi dağıtımının Ramazan ayının ikinci haftasına kadar tamamlanacağı bildirildi.
 
Her yıl olduğu gibi bu yıl da 45 bin ihtiyaç sahibine Ramazan ve Kurban bayramlarında nakit yardımı yapmaya hazırlanan İzmir Büyükşehir Belediyesi, camiler ve mezarlıklardaki temizlik çalışmalarını da hız verdi. İzmir Büyükşehir Belediyesi Aşevi’nin Sakarya, Yenişehir, Ege, Güney mahalleleri ile Emir Sultan Türbesi’nin bulunduğu bölgede Ramazan boyunca iftar yemeği dağıtımı yapacak.
 
 
 
 
 
 
Güncelleme Tarihi: 26 Mayıs 2017, 11:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER