Ersözlü Sarmaşık'ı İmzalayacak!

Usta Gazeteci Ünal Ersözlü yeni kitabı Sarmaşık'ı 14 Şubat'ta sevenleri için imzalayacak.

Ersözlü Sarmaşık'ı İmzalayacak!
Ben Tv'de yayınlanan Üç Gazeteci Bir Konuk programında usta gazeteciler Erol Yaraş ve Hamdi Türkmen ile birlikte İzmir gündemine ışık tutan Gazeteci-şair Ünal Ersözlü, yeni kitabı SARMAŞK’ı, 14 Şubat tarihinde İzmir Alsancak’taki Yakın Kitapevi’nde imzalayacak. İmza günü, 14 Şubat Cumartesi günü, saat 13.00-15.00 arasında gerçekleşecek.
 
Uzun yıllardır gazetecilik yapan Ünal Ersözlü’nün, lisede başladığı, üniversite yıllarında sürdürdüğü, 1980’den günümüze taşıdığı şiir serüveni de sürüyor. 
 
Ersözlü “Okyanusların Not Defteri” adlı ilk kitabıyla, 1990 Akademi Kitabevi Şiir Başarı Ödülü’nü, “Gidiyorum Adım Unutuluş Olsun” adlı kitabıyla 1999 Behçet Aysan Şiir Ödülü’nü kazanmıştı. Şair Ersözlü’nün, 2011 Yunus Nadi Şiir Ödülü’ne layık görülen “Kapıyı Çalıyorum” adlı şiir dosyası da, Kırmızı Yayınları’ndan yayımlanmıştı. 
 
Ersözlü “Zaman, Ayna, Bıçak” adlı eserinde ise denemeler kaleme aldı. 
 
Ersözlü, tek şiirden oluşan “Gençliğin Dün Gecesi” adlı kitabıyla da Türk şiirinde dikkat çekici örneklerden birini oluşturdu. Gazetecilikte de ödülleri bulunan, gazeteci şair yazar Ersözlü’nün yeni kitabı SARMAŞK, Islık Yayınları’ndan yayımlanmıştı. Edebiyat eleştirmenleri, Ünal Ersözlü’nün şiirini; kuşağının tüm acı ve sevinçlerini yansıtan, hayatın bütün alanlarına derinlemesine dokunan; toplumcu, lirik, eleştirel gerçekçi, izlenimci bir çizgide değerlendiriyorlar.
 
 
ESERLERİ  
 
Okyanusların Not Defterinden (1990) 
Gidiyorum, Adım Unutuluş Olsun Diye (1998)
Zaman, Ayna ve Bıçak (1999) 
Aşk-ı Hakiki (2004) 
Gençliğin Dün Gecesi (2008)
Kapıyı Çalıyorum(2011)
Sarmaşk (2014) 
Güncelleme Tarihi: 11 Şubat 2015, 15:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER