Erdoğan'a Hakaretten Gözaltına Alındı!

İzmir'de Haziran Yürütme Kurulu üyesi Onur Kılıç, Cumhurbaşkanına hakaretten gözaltına alındı.

Erdoğan'a Hakaretten Gözaltına Alındı!
İzmir'de valiliğin genelgeyle yasakladığı 13 Şubat eğitim boykotundan bir gün önce polis, eylemi düzenleyen Birleşik Haziran Hareketi İzmir İl Koordinasyon Kurulu'ndan Onur Kılıçgözaltına aldı. 
 
İzmir Vali Yardımcısı Mustafa Harputlu'nun İl Milli Eğitim Müdürlüğü'ne gönderdiği yazıda; Birleşik Haziran Hareketi'nin (BHH) 13 Şubat'ta ülke genelinde yaptığı 'laik ve bilimsel eğitim için okul boykotu' çağrısına uyup eyleme katılacak milli eğitim personeli ve öğrenciler hakkında disiplin işlemi yapılacağı açıklanmıştı. İl Milli Eğitim Müdürlüğü'ne, İzmir Vali Yardımcısı Mustafa Harputlu'nun imzasıyla geçen 6 Şubat'ta gönderilen yazıda, Birleşik Haziran Hareketi'nin ülke genelinde 'Laik ve bilimsel eğitim için okul boykotu' çağrısı yaptığı belirtildi. Boykota katılmaları halinde, milli eğitim personeli ile öğrencilere disiplin işlemi yapılması talimatı verildi. Harputlu'nun gönderdiği yazıda, Birleşik Haziran Hareketi isimli yapılanmanın izleyeceği yol ile mücadele yönteminin Cumhurbaşkanı, Başbakan ile AK Parti politikalarının karşıtı olduğu dile getirilerek, "Boykotlarda Gezi Parkı eylemlerini yeniden canlandırmak ve genel seçimler öncesi karmaşa yaşanmasına sebebiyet verilmek istendiği" vurgulanmıştı. 
 
Bu yazı Türkiye'de gündem yaratırken gözler yarın yapılacak eğitim boykotuna çevrildi. Ancak 'Laik ve Bilimsel Eğitim için Boykot' eyleminden bir gün önce Birleşik Haziran Hareketi'nin İzmir'deki önemli isimlerinden Onur Kılıç bugün Terörle Mücadele Şubesi polislerince gözaltına alındı. Kılıç ifade için Terörle Mücadele Şubesi'ne götürüldü. 
Güncelleme Tarihi: 12 Şubat 2015, 16:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER