Engin Vekil Gibi Karşılandı!

CHP İzmir Milletvekili Aday Adayı Ali Engin'in ziyareti ilçede ki partililer tarafından büyük mutlulukla karşılandı.Bir önceki seçimlerde ilçeyi partisine kazandıran CHP'nin geçen dönem İzmir İl Başkanlığını yapan Ali Engin, Bayındır'da ve Türkiye’de "Demokrasi devam edecektir" mesajı verdi.

Engin Vekil Gibi Karşılandı!
İlçede partililer tarafından coşkuyla karşılanan Ali Engin, Bayındır Belediye Başkanı Ufuk Sesli’nin konuğu oldu. 7 Haziran seçimlerinin Türkiye için öneminden bahseden Başkan Sesli, güçlü adaylarla çalışılmasının partiye daha fazla enerji katacağını söylerken, adayların çok iyi seçilmesini ve CHP’nin iktidar kadrosunu kurması gerektiğini belirtti.  Belediye Başkanı ve basın mensuplarına sahayı ve tabanı çok iyi bildiğini açıklayan Ali Engin, “Yapılması gerekeni çok iyi biliyorum. Partim için, iktidar olmak için çalışmaya devam edeceğim” dedi.
 
Engin vekiller gibi karşılandı
 
İlerleyen saatlerde Bayındır CHP İlçe Başkanlığına geçen Ali Engin’i burada kalabalık bir parti gurubu karşıladı. CHP’nin İzmir’de daha da büyüyeceğini söyleyen Ali Engin, partililere İzmir Büyükşehir Belediyesinin CHP’ye geçemeden önceki durumunu hatırlattı. Aziz Kocaoğlu’nun yönetimi sayesinde yatırımların çevre ilçelere hızla geldiğine değinen Engin, ilçelerin kalkınması ve gelişmesi için yapılan projelerin bir bir altını çizdi.
 
Partililerin yoğun ilgi gösterdiği toplantıda Bayındır İlçe Başkanı Hüseyin Behzat Aydilek, partinin güçlü adaylarla yola çıkması gerektiğini savundu. Başkan, “Ali Engin gibi adaylar sayesinde Türkiye kaybettiği laikliği ve demokrasiyi tekrardan geri kazanacaktır” açıklamasında bulundu.
 
Başkan Aydilek, Bayındır olarak Ali Engin’e her platformda destek vereceklerini bir kez daha söylerken birlik beraberlik çağrısı yaptı.  
 
Her gittiği ilçede sivil toplum kuruluşlarını ziyaret eden Ali Engin, Bayındırda da Esnaf ve Sanatkârlar Odası, Merkez Çiftçi Mallarını Koruma Başkanlığı ve son olarak Çiçek Üreticileri Tarımsal Kalkınma Kooperatifini ziyaret etti.  
 
“Esnaf kan ağlıyor”
 
Bayındır Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı İzzet Daşdı, mevcut hükümetin ekonomi politikaları yüzünden hem Bayındır esnafı hem de ülkedeki milyonlarca esnafın kan ağladığını söyledi. AVM’lerin esnaf için büyük tehdit oluşturduğunu söyleyen Ali Engin, yapılacak düzenlemelerle bu sorunun aşılacağını belirtti. Engin,  CHP’nin ülkedeki işsizliğe dur diyecek gücü ve birikimi olduğunun vurgusunu yaptı. 
 
“Şirket değiliz”  
 
CHP için önemli bir proje olan, Çiçek Üreticileri Tarımsal Kalkınma Kooperatifini ziyaret eden Ali Engin,  ilçe belediyelerin vereceği destek sayesinde Bayındırlı üreticilerin canlanacağını belirtti. Süs bitkisi yetiştiriciliği konusunda lider olan Bayındır’ı her fırsatta destekleyen Engin, “Bu kooperatif bizim gurur duyduğumuz ve her zaman desteklediğimiz bir proje olmuştur” dedi. 
 
Kooperatif Başkanı Ersoy Sümerkan kendilerinin şirket olmadığını, sadece üreticiye destek vererek Bayındır’ın kalkınmasına yardımcı olduklarını belirti. Görüşme sırasında sürpriz bir şekilde Ali Engin’e kendilerinin yetiştirdiği çiçeği hediye eden Sümerkan “Başkanımızın yolu açık olsun” dedi.  
Güncelleme Tarihi: 14 Şubat 2015, 10:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER