banner51

Engellilerin Meclis'teki Sesi

Cumhuriyet Halk partisi İzmir milletvekili Hülya Güven,Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sayın Faruk Çelik hakkında meclise soru önergesi verdi.

Engellilerin Meclis'teki Sesi
 
Engellilerin yapacakları tüm başvurular için tek raporla başvuru yapabilmeleri sağlanamaz mı? Engellilerin tek raporla başvuru yapabilmelerinin ne gibi sakıncaları vardır? sorusunu Bakan Çelik'e yönelten Hülya Güven, engellilerin meclisteki sesi olmuş oldu. 
 
Engellilerin her işlem için ayrı ayrı rapor almasının emek ve zaman kaybı olduğuna dikkat çeken Güven, Çelik'e şu soruyu sordu:
 
''Engelliler her kuruma başvurduklarında ayrı engelli raporu almak zorunda kalmaktadırlar. Tekerlekli sandalye, bakım yardımı, engelli aylığı, vergi muafiyeti, engelli kimlik kartı, rehabilitasyon için ayrı engelli raporu almaktadırlar. Bu durum emek ve zaman kaybına neden olmakta, maliyet artırmaktadır. Raporu veren hekimlerin de iş yoğunluğu artmaktadır.
Bu bağlamda;
 
1. Engellilerin yapacakları tüm başvurular için tek raporla başvuru yapabilmeleri sağlanamaz mı? Engellilerin tek raporla başvuru yapabilmelerinin ne gibi sakıncaları vardır?
 
Güncelleme Tarihi: 09 Şubat 2014, 12:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER