Engelliler Tiyatroyla Buluştu

Bayraklı Belediyesi bünyesinde kurulan engelli tiyatro topluluğunda yer alanlar çalışmalarını sürdürüyor.

Engelliler Tiyatroyla Buluştu
 
Çalışmalarına Hasan Şahin Doğan öncülüğünde sürdüren her biri engellilerden oluşan oyuncular, haftanın iki günü Osmangazi hizmet binasında prova yapıyor. Bayraklı Belediyesi Engelliler topluluğu hocası Doğan, çalışmaların iyi gittiğini belirterek, "Arkadaşlarımız gayet enerjik. Bunu devam ettirdikleri sürece başarı gelecektir. Burada bir ilki gerçekleştireceğimizi biliyoruz. Bayraklı Belediyesi’nin bize verdiği destek gerçekten önemli. Kalıcı olmak istiyoruz, umarım başarırız" dedi.
 
Engelliler Tiyatro topluluğu oyuncularından Sinan Salman ise, “Tiyatroyu çok seviyorum. Tiyatro insanı insana insanca anlatma sanatıdır. Burada çok mutluyum. Çünkü sahnenin bir parçası olmak en büyük hayalimdi. Bunu gerçekleştirdiğim için hocama ve Bayraklı Belediyesine teşekkür ediyorum" dedi.
 
Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, engellilerin her zaman yanında olduklarını belirterek, “İlçemizde engelli nüfusu oldukça fazla. Onları görmezden gelemeyiz. Onların bizlerden, bizlerin onlardan hiçbir farkı yok. Engelli kardeşlerimiz için farklı projeler üretiyoruz. Bunlardan biri de engelliler tiyatro topluluğu. Arkadaşlarımız çalışmalarına başladı. Kısa süre içerisinde bir oyun sergileyecekler. Heyecanla bekliyoruz" dedi.
Güncelleme Tarihi: 23 Ekim 2015, 12:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER