banner51

Engelliler Seslerini Duyuramadı

İzmir’de Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun da katılımıyla gerçekleştirilen CHP Bölge Toplantısı’nda engelli vatandaşların protestosu vardı. Yakın tarihte yerlerinden çıkarılan engelliler, Kılıçdaroğlu’na seslerini duyurmaya çalıştı.

Haber: Burak Cilasun, Kamera: Gökdeniz Engin / Ben TV

Cumhuriyet Halk Partisi tarafından İzmir’de gerçekleştirilen Bölge Toplantısı’na engellilerin protestosu damga vurdu.

İzmir’de yaklaşık 1 ay önce Büyükşehir Belediyesi tarafından bulundukları binadan çıkarılan Türkiye Sakatlar Derneği İzmir Şubesi üyeleri, dertlerini Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’na anlatmaya çalıştı ama olmadı. İlk olarak salonun girişinde ellerinde çiçeklerle bekleyen engelli vatandaşlar, Kılıçdaroğlu'nun bir başka kapıdan salona girmesi nedeniyle bu isteklerine erişemedi. Daha sonra Kılıçdaroğlu'nun konuşmasının akabinde engelliler "Engelliler burada Genel Başkan nerede" diye slogan attı. Engelli vatandaşları Kılıçdaroğlu’nun yerine Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu dinledi.

Eylem sonrası dernek adına Ben TV mikrofonuna konuşan İzmir Şube Başkanı Erdem Çerçioğlu, “Biz dilenci değiliz.” dedi.

Çerçioğlu sözlerini şöyle sürdürdü;

"Bizim bu protestomuz 5 Kasım'da başladı. O tarihten beri eylemimiz sürüyor. Bugün Kılıçdaroğlu'nun programını öğrendik ve derdimizi kendisine anlatmaya çalıştık. Ne yazık ki farklı tepkilerle karşılaştık. Kimseden para istemiyoruz biz. Dilencilik yapmayacağız. Sosyal haklarımızı istiyoruz. Üstüne basa basa söylüyoruz biz kimseden para istemiyoruz. Üç tane 35 metrekarelik alanda eğitim veriyoruz. Bugüne kadar kira ödedik. Bundan sonra ödemek istemiyoruz. Biz herkese derdimizi anlatmaya çalışıyoruz. Bakın bu insanlar yürüyemiyor. İçlerinde ağır engelliler var ve eylemler sırasında adeta donuyorlar. "

Güncelleme Tarihi: 01 Aralık 2014, 17:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER