Engelli Meclisinden İlk Toplantı

Karabağlar Kent Konseyi, yeni başkanı Seniye Nazik Işık döneminde ilk engelli meclisini gerçekleştirerek yedi kişiden oluşan yürütme kurulu üyelerini belirledi.

Engelli Meclisinden İlk Toplantı
 
Karabağlar Belediyesi Bozyaka Kültür Merkezi’nde düzenlenen Karabağlar Kent Konseyi Engelli Meclisi 4. Olağan Genel Kurulu’na Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, belediye meclis üyeleri, muhtarlar ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri de katıldı. Toplantı öncesi, Ankara’daki patlamada ölenler anıldı. Açılış konuşmasını Kent Konseyi Başkanı Seniye Nazik Işık gerçekleştirdi. Karabağlar’da çeşitli engellilik hallerinin yeterince tanınmadığını belirten Işık, yeni dönemde Karabağlar’da çalışmaları üç başlık altında toplayacaklarını söyledi. Engellilik hallerinin tanıtımı, karşılıklı diyalog ve belediye hizmetlerinin geliştirilmesi üzerine çalışmalar yapacaklarını ifade eden Işık, "Ne kadar kaynaşmış bir toplum halinde yaşamaya gayret göstererek birbirimiz anlarsak o kadar olumlu sonuçlar elde ederiz. Bu dönem projelerle çalışmayı, projesi ve fikri olan herkesin kent konseyi ve meclislerinde herkese açık olmayı hedefliyoruz. Umuyorum ki bu kapılardan Karabağlar’ın çok büyük bir bölümü geçer ve kent konseyi gerçek demokratik tabanına oturur. Nereden gelmiş olursa olsun, Karabağlar, Karabağlar’da yaşayan insanlarındır" dedi.
 
Günlük yaşamın her alanında engelli insanların da diğer insanlar gibi normal yaşamlarını sürdürmesi gerektiğini belirten Belediye Başkanı Selvitopu da, "Bu konuda eksiğimiz çok, bunu biliyoruz. Parkından yoluna kadar her türlü hizmetin engellilerimize yansıması gerekiyor. Zaman içerisinde bunu tamamlamaya çalışacağız. Öncelikle ana hizmet binamızdaki eksiklerimizi gideriyoruz, yeni yaptığımız parklarda dikkate alıyoruz. Oyun alanlarında ve belediyenin yaptığı birçok fonksiyonda bunları dikkate alıyoruz. Bütün bunları yaparken bizlere doğru yolu gösterecek kurumsal yapılardan bir tanesi de Karabağlar Kent Konseyi Engelli Meclisi’dir. Ben bir arada güzel çalışmalar yapılacağına inanıyorum. Bu konuda kuşkumuz yok. Yeter ki bu konuda kararlı ve irade sahibi olalım. Bu irade bizlerde ve sizlerde var, buna inanıyorum" dedi.
 
Geçmiş dönemde engelli meclisinin yaptığı bütün çalışmaları salonda bulunanlarla paylaşan Karabağlar Kent Konseyi Engelli Meclisi Eski Başkanı Abdulsamet Başkak da, yeni seçilecek olan yürütme kurulu üyelerinin başarılı olacağına inancının tam olduğunu belirtti.
 
YÖNETİM BELİRLENDİ
 
Konuşmaların ardından Kent Konseyi Engelli Meclisi Yürütme Kurulu seçimleri sonucunda asil üyeliğe, eski başkan Abdül Samet Başkak, Çiğdem Özkap, Erman Adsız, Tülay Yenice, Sadet Kaya, Tayyibe Çakar ve Mehmet Durmaz seçildi. Seçilen asil üyeler kendi aralarında yapacakları ilk toplantıyla Karabağlar Kent Konseyi Engelli Meclisi Başkanı’nı seçecek.
Güncelleme Tarihi: 15 Ekim 2015, 11:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER