banner51

Engel Tanımadılar

Zihinsel engelli çocukların eğitim gördüğü Mehmet Ali Susam Özel Eğitim İş Uygulama Okulu öğrencileri, Türkiye Özel Sporcular Federasyonu (TÖSSFED) tarafından düzenlenen basketbol turnuvasında Ege Bölge Üçüncüsü oldu.

Engel Tanımadılar
Geçtiğimiz günlerde Antalya’nın Alanya ilçesinde düzenlenen ve 12 takımın yarıştığı turnuvadan kupa ve madalyayla dönen öğrencilerin sevinci görülmeye değerdi. 
 
Okulun müdürü Şahin Akduman tarafından çalıştırılan öğrenciler, son 5 yıldır katıldıkları turnuvalarda ilk kez bu kadar önemli bir başarıyı ede etmiş oldu. 
 
İzmir’e döndüklerinde eğitim aldıkları okulu yaptırarak Milli Eğitim Bakanlığı’na bağışlayan İzmir Milletvekili Mehmet Ali Susam’la hatıra fotoğraf çektiren çocuklar, kısa bir antrenman yaparak hünerlerini de sergiledi. 
 
Okulun açıldığı 2008 yılından bu yana öğrencilerin gelişimin büyük bir mutlulukla izlediğini söyleyen Susam, “Basketbol takımımızın kazandığı başarıdan büyük bir gurur ve mutluluk duydum. Her fırsatta okula gelerek çocuklarla zaman geçirmeye, onlardaki gelişimi izlemeye özen gösteriyorum. Burada hem sosyalleşiyorlar, hem kendi kendilerine yetebilmek için temel eğitimleri alıyorlar. El becerilerini geliştirmek için galoş üretiyorlar, bu sayede üretici birer birey haline dönüşüyorlar” dedi.
 
Mehmet Ali Susam Özel Sporcular Gençlik ve Spor Kulübü takımının oyuncuları:
 
Orhan Akkoyunlu
 
Barış Pişkin
 
Ahmet Delikanlı
 
İbrahim Delikanlı
 
İbrahim Güze
 
Ferhat Yılmaz
 
Serhat Aktaş
Güncelleme Tarihi: 30 Kasım 2014, 11:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER