banner9

En Renkli Turnuva

2. Uluslararası Gaziemir Belediyesi ve Şavkar Ritmik Cimnastik Cumhuriyet Turnuvası başladı. Açılışta konuşan Başkan Şenol “Spor barıştır, kardeşliktir, dostluktur. Bu turnuva da bunun en güzel örneğidir" dedi

En Renkli Turnuva
 
8 ülkeden 15 takım, 111 sporcu, 28 antrenör ve 7 hakemin katıldığı Gaziemir Belediyesi, Türkiye Cimnastik Federasyonu ve Şavkar Cimnastik Spor Kulübü’nün birlikteliğiyle düzenlenen 2. Uluslararası Gaziemir Belediyesi ve Şavkar Ritmik Cimnastik Cumhuriyet Turnuvası başladı. Gaziemir Ahmet Taner Kışlalı Spor Salonu’nda yapılan turnuvanın açılış törenine Gaziemir Belediye Başkanı Halil İbrahim Şenol, İlçe Kaymakamı Yaşar Dönmez, CHP Gaziemir İlçe Başkanı Umut Tekin, Türkiye Cimnastik Federasyonu Asbaşkanı ve Şavkar Spor Kulübü Başkanı İsmail Göktekin, sporcular ve çok sayıda vatandaş katıldı. Turnuvanın açılış törenine Gaziemir Belediyesi Halk Dansları Topluluğu ve Manisa Magnet Spor Kulübü gösterileriyle renk kattı. Açılış töreninden sonra 10-14 yaş grubunda yarışan sporcular performanslarını sergiledi.
 
Gaziemir Belediye Başkanı Halil İbrahim Şenol, bu yıl 18.’sini düzenledikleri Gaziemir Ulusal ve Uluslararası Çocuk Şenliği’nden sonra bu turnuvanın ikinci uluslararası organizasyonları olduğunun altını çizerek, “Belediye olarak eğitime, sağlığa, spora büyük yatırım yapıyoruz. Çünkü eğitimli, sağlıklı ve spor yapan gençlerin aydınlık kafalara sahip olduğunu biliyorum. Bu yüzden tüm spor dallarını destekliyorum. Spor barıştır, kardeşliktir, dostluktur. Turnuvamızın bu yıl çok özel anlamı var. Cumhuriyet Turnuvası ismiyle yapıyoruz" dedi.
 
Gaziemir Kaymakamı Yaşar Dönmez ise “Cumhuriyet Bayramı’nı coşkuyla kutladığımız bu anlamlı haftada bu turnuvayı yapan belediye, federasyon ve spor kulübüne teşekkür ediyorum" diye konuştu.
 
Gaziemir Belediye Başkanı Halil İbrahim Şenol’a kendilerine verdikleri destek için teşekkür eden Türkiye Cimnastik Federasyonu Asbaşkanı ve Şavkar Spor Kulübü Başkanı İsmail Göktekin, “Bu turnuva bizi çok heyecanlandırıyor. Bu turnuva aracılığıyla olimpiyatlarda şampiyonlar çıkaracağımıza inanıyoruz" diye konuştu.
 
 
Güncelleme Tarihi: 31 Ekim 2015, 10:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER