banner10

'En Çok Eğitime Yatırım Yapıyoruz'

Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina hem merak edilenleri yanıtladı, hem de Buca'da bundan sonra yapılacak hizmetleri anlattı.

'En Çok Eğitime Yatırım Yapıyoruz'

Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina, Ben TV'de Burak Cilasun'un sunduğu Rota Siyaset programına katıldı. Programda Buca'daki yerel gelişmelerden, kongre sürecine ve 2019'daki seçimlere kadar geniş bir yelpazedeki konular masaya yatırıldı. 

"1 oyum var"

CHP Buca İlçe Başkanlığı için Çağdaş Kaya ve Kasım Akdağ'ın yarışacağı kongre sürecinde adayların birbirlerine centilmence yaklaşmalarından büyük memnuniyet duyduğunu belirten Piriştina, "Benim bir oyum var" diyerek adil bir bayrak yarışı geçirmeyi istediğini söyledi.  Önemli olanın enerjiyi parti içi seçimden çok 2019'a vermek olduğunu dile getiren Piriştina, 2019'da gerçekleştirilecek seçimler için de iddialı konuştu. Piriştina CHP'nin Buca'yı zaten kazanacağını, önemli olanın Cumhurbaşkanlığı seçimini ve parlamento seçimlerini kazanıp yeniden parlamenter sisteme dönmek olduğunu söyledi.

PROGRAMI İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN

"Kocaoğlu'nun önünde engel yok"

Kocaoğlu'nun yola devam etmesi noktasında başarının topluma ve Kılıçdaroğlu'na da yansıdığını söyleyen Piriştina, 'Kendi şahsi kararı dışında Sn. Kocaoğlu'nun adaylığının önünde hiçbir engel yok.' dedi.

Buca'nın büyük bir nüfusu barındırdığını dile getirerek sorumluluklarının yüksek olduğunu dile getiren Piriştina, "Her mahallemize eşit hizmet götürmeye çalışıyoruz." diyerek hizmetlere ilişkin de açıklamalarda bulundu. Pırlanta Merkezi uygulamasının vatandaş tarafından çok beğenildiğini dile getiren Piriştina 2018'de iki yeni merkezin daha açılmasıyla birlikte merkez sayısının 11'e çıkacağını dile getirdi. 

Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina Çevik Bir Meydanı ve Kozağaç ile birlikte Şirinyer'de yapılacak düzenlemelerle Buca'nın cazibe merkezi olma adına çok önemli adımlar atmış olacağını belirtirken Yedigöller için de yeniden düzenlemenin müjdesini verdi. Başkan Piriştina en büyük yatırımı da çeşitli projeler üzerinden eğitime yaptıklarını söyledi.

Spor Vadisi Geliyor

İlçede bir spor vadisinin de olacağını belirten Piriştina, Bucaspor'un da yanında olduklarını belirtti. Bucaspor'un bir belediyespor olup olamayacağı sorusunu da değerlendiren Piriştina, Bucaspor'un kurumsal yapısının ve camiasının belediyespor olmanın çok üstünde olduğunu dile getirerek, "Benim hayalim belediyespor olan bir Bucaspor değil. İsterim ki Bucaspor belediyeden daha güçlü olsun ve belediye başkanına Bucaspor'a başkan olacak kişi değil, Bucaspor başkanına belediye başkanı olacak kişi sorulsun." dedi.

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2017, 17:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER