banner9

Emniyet Müdürü Adeta Savaş Açtı

İzmir'in Çiğli İlçesi'nde, korsan olan kreş servisinde unutulan 3 yaşındaki Alperen Sakin'in ölümünden sonra Emniyet Müdürü Hüseyin Aşkın'ın talimatıyla bu hizmeti veren araçlara yönelik denetimler okulların açılmasıyla daha da sıklaştırıldı.

Emniyet Müdürü Adeta Savaş Açtı

Çiğli Köyiçi Mahallesi'nde geçen Ağustos ayında meydana gelen olayda, Serkan Sakin ile Buket Sakin çiftinin, 3 yaşındaki oğulları Alperen Sakin, Çiğli Özel Sevgi Yumağı Anaokulu'na götürüldüğü sırada korsan servis minibüsünde unutulmuştu. Saatler sonra farkına varılan Serkan Sakin, sıcaktan ve havasızlıktan hayatını kaybetmişti. Serkan Sakin'in hayatını kaybetmesi, gözlerin özellikle servis araçlarına çevrilmesine neden oldu. Servis araçlarının durumu mercek altına alındı.

EMNİYET MÜDÜRÜ, ADETA SAVAŞ AÇTI

Alperen'in hayatını kaybetmesinden sonra İzmir Emniyet Müdürü Hüseyin Aşkın, konuyla yakından ilgilendi. Asayiş Şube Müdürlüğü'nün olaya ilişkin adli süreci takip etmesinin yanı sıra trafik ekipleri de servis araçlarına yönelik denetimler yaptı. Bu denetimler, özellikle geçen hafta yeni eğitim ve öğretim yılının başlamasıyla aralıksız sürdürüldü. Trafik ekipleri, ana caddeler üzerinde yaptıkları servis aracı denetimlerinin yanı sıra özellikle okul önlerinde servislerin yeterlilik belgesinden, teknik donanımlarına, şoförün ehliyet yeterliliğinden psikolojik durumuna kadar kontroller yaptı. Trafik ekipleri kentteki servis hizmeti veren araçlardan okullara taşımacılık yapan bin 312'sini denetledi. Bu denetimlerde, kurallara uymayan servis araçlarına göz açtırılmadı. Eğitim öğretimin başladığı ilk beş günde, toplam bin 312 servis aracı denetlenirken, 50 şoföre kurallara uymadıkları gerekçesiyle ceza kesildi. 2 korsan servis aracı yakalandı. Sürücüsünün ehliyetinin yetersiz kaldığı ve haklarında haciz yönünden yakalama kararı bulunan 5 araç da trafikten men edildi. Bu servis denetim sayıları, Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekiplerinin İzmir kent merkezindeki denetimlerinden oluştu. Ancak benzer denetimlerin, ilçelerde de yapıldığı açıklandı. Servislere yönelik denetimlerin yıl boyunca aralıksız sürdürüleceği ifade edildi.

Güncelleme Tarihi: 27 Eylül 2017, 10:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER