banner9

Ekrem Demirtaş Nerede?

Erol Yaraş yazdı: İzmir’in sorunları ve çözüm yolları denildiği zaman mangalda kül bırakmayan Ekrem Demirtaş ortada yok. Sayın Demirtaş nerede?

Ekrem Demirtaş Nerede?

EROL YARAŞ YAZDI...

Önceki gün Mövenpick Otel’de İzmir başta olmak üzere Ege Bölgesi’ni çok yakından ilgilendiren bir basın toplantısı yapıldı.

Konu 25-26 Ekim tarihlerinde, İzmir’de yapılacak olan “Ege Ekonomik Forum”du.

Bu toplantıya başta Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi, İzmir Valisi Erol Ayyıldız, Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, TİM Meclisi Başkanı Mehmet Büyükekşi, TOBB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ender Yorgancılar, İzmir Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Işınsu Kestelli, Meclis Başkanı Şükrü Kocagöz, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Zekeriya Mutlu, İZSİAD Başkanı Hasan Küçükkurt, EGİAD Başkanı Aydın Buğra İlter ve ev sahibi EGEV Başkanı Mehmet Ali Susam ile birlikte Afyon, Denizli, Manisa, Muğla illerinden gelen oda başkan ve temsilcileri katıldı.

Şimdi haklı olarak ‘’ya Erol yeter sadede gel’’ dediğinizi duyar gibiyim. Peki dikkat ettiniz mi kim eksik İzmir’den? İZTO Başkanı Ekrem Demirtaş. Tahmininiz tam isabet.

İzmir’in sorunları ve çözüm yolları denildiği zaman mangalda kül bırakmayan Sayın Demirtaş ortada yok.

İzmir’de gündem olmak için her ay raftan bir proje indirerek toplumla paylaşan ve yüksek fikirlerini söyleyen Demirtaş, tüm Ege’deki yöneticilerin hazır olduğu böylesine önemli bir toplantıda yok, arazi olmuş.

Bakan Zeybekçi yaptığı konuşmada “Ege’nin başkenti olarak İzmir, Batı Anadolu’nun başkentidir. Bu on bin yıldan beri böyledir. On bin yıldan beri böyle olan İzmir’e bu özelliğini yeniden kazandırmalıyız”.

Sayın Zeybekçi’nin İzmir’e bakışı böyleydi. Ve açıklamalarına devam etti. “Forum sırasında Yunanistan’a yönelik davetlerimiz olacak. Başbakanımız Yunanistan Başkanı’nı davet etti, biz de mevkidaşlarımızı ettik.’’

Gördüğünüz gibi yapılacak etkinlik bir anlamda Türk- Yunan Ekonomik Toplantısı’na dönecek.
Peki yıllardır Yunanistan ile iyi niyet köprülerinin kurulması için yanıp tutuşan Sayın Demirtaş nerede? Biraz önce yazdım arazide. 

Toplantıda bunları düşünürken İZTO Başkanı Demirtaş’ın salonda olmamasını neye bağladım biliyor musunuz? Ege Ekonomik Forum’da kendisine etkin bir rol verilmemişti. Toplantıda bir oda başkanı olarak oturacak ister istemez görmek bile istemediği kişilerin konuşmalarını alkışlamak zorunda kalacaktı.

Buna karşılık yıllardır yıldızının bir türlü barışmadığı EBSO Başkanı Ender Yorgancılar ise TOBB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı sıfatıyla başroldeydi. Başrol oyuncularından birisi de Mehmet Ali Susam’dı. İşte zurnanın zırt dediği yer de burasıydı. Böyle bir tablo Demirtaş tarafından asla kabul edilemezdi. Yorgancılar’ın etkin bir konumda olduğu bir toplantıda Demirtaş figüran gibi oturamazdı. Böyle bir konumu kendisine yediremezdi.

 Artık iyice anlaşılmıştır ki İZTO Başkanı Demirtaş için İzmir, yalnız kendisi başrolde ise değerli, eğer önemli jön o değilse İzmir pek de umurunda olmazdı. 

Ha şöyle bir gerekçe de ortaya çıkarsa “randevularım vardı o nedenle orada bulunamadım.’’ Gene yemezler, bu toplantı haftalar öncesinden biliniyordu.

Güncelleme Tarihi: 05 Ekim 2017, 15:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER