banner51

EGSD ve İTKO İşbirliği Protokolü İmzaladı

Tekstil sektörünün ihtiyaç duyduğu nitelikli eleman ihtiyacını karşılamak amacı ile, Ege Giyim Sanayicileri Derneği ve İzmir Terziler ve Konfeksiyoncular Odası, ortak işbirliği protokolü imzaladı.

 

Tekstil sektörünün en temel problemlerinden biri olan kalifiye eleman sorununun çözümü için İzmir’de önemli bir adım atıldı.

Ege Giyim Sanayicileri Derneği ve İzmir Terziler Ve Konfeksiyoncular Odası arasında, ortak işbirliği protokolü imzalandı. 3 farklı programdan oluşacak kurs ile, yüksek standartlı modelistlik, klasik ve bilgisayarlı kalıpçılık eğitimi verilecek elemanların, sektöre büyük katkı sağlanacağına inanılıyor. Bir iki ay içerisinde başvurulara göre hayata geçecek olan kurslar, mesleki eğitimi kapsadığı için hem eğitim hem de sektör anlamında KOSGEB desteği altında olacak.

Ege Giyim Sanayicileri Derneği Başkanı Mukadder Özden, sektörle tam buluşma adına çok ayrıntılı bir çalışma yaptıklarını ve projenin yurt dışı bağlantılarının da oluşturulacağını ifade etti.

İzmir Terziler ve Konfeksiyoncular Odası Başkanı Mevlüt Turun ise, Türkiye’nin gelecek hedefleri doğrultusunda marka yaratmanın önemini ve nitelikli personelin bu konudaki katkılarını anlatarak, projenin çok önemli olduğunu belirtti.

Güncelleme Tarihi: 19 Mart 2013, 12:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER