Eğridere Rekreasyon Alanı Hizmete Açıldı

Bornova Belediyesi, yerel seçimlerin ardından mahalle statüsü kazanan Eğridere’de yeşil alan, çim saha, oyun parkı ve spor aletlerinden oluşan rekreasyon alanı oluşturdu. Törenle açılan alanda, gençler ve çocuklar, çim sahada futbol oynama imkanına kavuştu. Kadınlar da çocukları için gittikleri parkta, spor aletleriyle keyifli anlar geçirmeye başladı

Eğridere Rekreasyon Alanı Hizmete Açıldı
Bornova Belediyesi 30 Mart 2014 tarihindeki yerel seçimlerden sonra mahalle statüsü kazanan eski köy yerleşimlerinde önemli projeleri hayata geçiriyor. Bu kapsamda  
 
Eğridere’ye rekreasyon alanı kazandırıldı. Geçtiğimiz günlerde açılışı yapılan rekreasyon alanı toplam 8 bin metrekare alanı kapsıyor. 
 
Rekreasyon alanının açılmasından duydukları memnuniyeti dile getiren Eğridereliler 50 senedir istedikleri parka, sahaya, yeşil alana kavuştuklarını söyledi. Yaşanan değişimle sosyal hayatlarının da daha renkli hale geldiğini ifade eden Eğridereliler 
 
“Çocuklarımız, gençlerimiz sokak aralarında oynuyorlardı. Artık çocuklarımızı oynatacağımız bir parkımız, gençlerimizin  futbol oynayarak keyifli vakit geçirebileceği bir sahamız var. Yapılan yeşil alan düzenlemesiyle köyümüzün çehresi daha da güzelleşti. Başkanımız Olgun Atila ve ekibine çok teşekkür ederiz” diyerek mutluluklarını paylaştı. 
 
Köylerin bütün fiziki eksikliklerini tamamlamaya çalıştıklarını dile getiren Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila; “30 Mart’tan sonra 12 köyümüz  Bornova’ya mahalle olarak bağlandı.Biz de göreve başladığımızdan bu yana mahalle statüsü kazanan bu eski köy yerleşimlerimizde en iyi hizmeti vermek için Büyükşehir Belediyemizle birlikte çaba harcıyoruz. Sadece Eğridere’de değil bütün köylerimizde eksiklikleri tamamlıyoruz. Çocuklarımızın alışveriş merkezlerinden ziyade doğal ortamlarda, köylerimizde vakit geçirmesini istiyoruz” diye konuştu.
 
Büyükşehir Belediyesi’nin İzmir’e kazandırdığı Homeros Vadisi’nin tanıtımına büyük önem verdiklerini dile getiren Başkan Atila, köylerin tarımda kalkınmasının yanı sıra turizm hamlesini başlatmayı hedeflediklerini de ifade etti.
 
 EĞRİDERE’DE NELER YAPILDI
 
8 bin metrekare alanı kapsayan rekreasyon alanına 3 bin 5 yüz metrekare parke taşı ve 1000 metre bordür döşendi. 20x40 metre ebatlarındaki çim sahaya gece ışıklandırması yapıldı.Ağaçlandırma ve çevre düzenlemesi de yapılan alanda Eğriderelilerin kendi ürettiği ürünleri sergileyip satışa sunabileceği bir alan da oluşturuldu.Ayrıca alanın yanıbaşındaki kullanılmaz halde olan tuvaletlere tadilat yapılarak yenilendi.
Güncelleme Tarihi: 11 Aralık 2014, 11:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER