Eğitimli TIR Şoförleri Geliyor

Günaydın Group, İŞKUR ile imzaladığı anlaşma gereği lojistik sektörüne kalifiye eleman yetiştirecek.

Eğitimli TIR Şoförleri Geliyor
 
Projeye İŞKUR ve Günaydın Group’un yanı sıra; EBSO, İTO ve Bornova Mimar Sinan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi de destek verecek.
 
Proje kapsamında 20 kişilik gruplara eğitim verileceğini kaydeden Günaydın Group Yönetim Kurulu Üyesi Şenol Günaydın, Türkiye’de bir ilk olma özelliği taşıyan projenin, sektörün kalifiye eleman ihtiyacına cevap vereceğini söyledi. Başvurusu kabul edilen adayların, öncelikle Bornova Mimar Sinan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde 3 hafta sürecek eğitimlerde alanında uzman öğretmenler tarafından teorik olarak bilgilendirileceğini belirten Şenol Günaydın, Günaydın Group tarafından da 2 hafta sürecek pratik eğitmlerle tır şoförleri yetiştireceklerini açıkladı. B, C, D ve E sınıfı ehliyet sahibi olan kişilerin başvurabileceğini dile getiren Şenol Günaydın, kursiyerlerin ileri sürüş teknikleri konusunda da eğitileceğini ifade etti.
 
Lojistik sektörüne ışık tutacak projenin istihdama da katkı sağlayacağının altını çizen Günaydın Group Yönetim Kurulu Üyesi Erol Günaydın da, “Günaydın Group olarak uzun zamandan beri aklımızda olan bu proje, sektörün kalifiye eleman ihtiyacına cevap verecek nitelikte. Projenin hayata geçirilmesinde devletin desteği yadsınamaz. Biz bir adım attıysak, devlet üç adım attı. Proje İŞKUR sayesinde hayat buldu" dedi.
Güncelleme Tarihi: 02 Ekim 2015, 11:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER