EGİAD Başkanı Seda Kaya'dan Veda Toplantısı

Ege Genç İşadamları Derneği’nin (EGİAD) ilk kadın başkanı Seda Kaya, 26 Kasım’da yapılacak seçimli genel kurul öncesi 4 yıllık başkanlık sürecini değerlendirdi. Yeni dönemde dernek bünyesinde bir görev almayacak olan Başkan Kaya, 4 yılda 490’dan fazla organizasyona imza attıklarını söyledi.

EGİAD Başkanı Seda Kaya'dan Veda Toplantısı
 
Kaya Prestige Otel’de düzenlene basın toplantısına EGİAD Başkanı Seda Kaya’nın yanı sıra EGİAD’ın 14. Dönem Başkan Adayı Aydın Buğra İlter ile 13. Dönem Başkan Vekilleri katıldı. Bugüne kadar 2 dönem başkanlık yaptığını ve tüzük gereği yeniden başkanlığa aday olmayacağını açıklayan Başkan Kaya, "EGİAD’daki 11 yıllık üyeliğimde 4 yıl boyunca başkanlık yapmanın gururunu yaşıyorum. Bu 4 yıllık süreci kapsayan 48 aylık süreçte toplam 490’dan fazla organizasyona imza attık. Çeşitli projelerimizi de sizlere aktardık ama hiçbirinde bu kadar duygulu bir an yaşadığımı itiraf etmeliyim" diye konuştu.
 
EGİAD olarak, başarının temelinde ekip ruhu ve birbirine inanmanın gücünün yattığını belirten Kaya, "Bizi birleştiren güçlü bir şey varsa, o da inanç oldu. Kendimize inanmak, birbirimize inanmak, içinde yaşadığımız dünyanın biz çabalarsak daha iyi bir hale gelebileceğine inanmak, yeni fikirlerin, projelerin, yüzyıllardır devam eden problemleri çözebileceğine inanmak. En önemlisi, ekip ruhuyla hareket edildiğinde, birçok insanın hayatına, güzellikler katabileceğimize inanmaktı. Bugün, kişisel gelişmemizden tutun da kentimizin ya da ülkemizin gelişmesine ket vuran, yaratıcılığın soluğunu kesen engellerin aşılması için, işte bu seviyede bir inanç gerekmektedir. Biz bu inançla hareket ettik ve EGİAD’ı bu inançla temsil ettik" dedi.
 
"İNİSİYATİFLER GELİŞTİRDİK"
 
İlk başkanlığa geldiği 2012 yılında kendilerine önemli hedefler koyduklarının da altını çizen Başkan Kaya, "Odaklandığımız hedefle, 48 ay gibi bir sürede danışma kurulları, Ege toplantıları, sosyal sorumluluk etkinlikleri, uluslararası ziyaretler başta olmak üzere 490’ın üzerinde organizasyon ve projeye imza attık. Dernek olarak, bugüne kadar başlattığımız, bütün projelerde, kentimizin, gençlerimizin geleceği üzerine inşa edilecek inisiyatifler geliştirdik" dedi.
 
"KRİZLERİ RAPORLARLA ANLATTIK"
 
Görevde kaldıkları süreçte iki genel, bir yerel, bir Cumhurbaşkanlığı seçimi geçirildiğini; yakın coğrafyadaki savaşlardan, göçlere kadar birçok önemli gelişmelerin yaşandığını vurgulayan Kaya şöyle devam etti:
 
"Siyasi ve ekonomik çalkantıları yaşayıp, terör belasıyla baş etmiş, bir darbe girişimini atlatmış ülkenin vatandaşları olarak çok zorlu süreçlerden geçtik. AB ile inişli çıkışlı ilişkilerle müzakerelerin eşiğine geldik, Rusya krizi yaşadık. Bunların gölgesinde kendi görüşümüz ışığında sayısız demeç verdik, rapor hazırladık. Tüm bu krizlerde sarsılmaz bir mantıkla etkili bir söylemde bulunmak, gerçeklere dikkat çekmek en büyük sorumluluğumuz oldu. Bu süreçte de her zaman devletimizin yanında durduk, hükümetimizin eleştirilmesi gereken kararlarına dikkat çektik, gerektiğinde de eleştirdik."
 
"ÜSTÜNE BASA BASA VURGULADIK"
 
Kaya konuşmasını şöyle sürdürdü:
 
"Ekonomik büyümenin ciddi boyutlarda yavaşladığını, işsizliğin uzun zamandır hiç olmadığı kadar yükseldiğini, kadına yönelik şiddet ve yine kadınlar ile çocuklara yönelik istismarın hızla arttığını, kardeşçe yaşamamız için terör belası başta olmak üzere birçok konuda yeni adımlar atılması gerektiğini üstüne basa basa vurguladık. Bizler gençlerin, geleceğin sesi olarak, Yüce Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün "Ey Türk Gençliği! Birinci vazifen, Türk istiklâlini, Türk Cumhuriyetini, ilelebet, muhafaza ve müdafaa etmektir’ sözünü düstur edinerek yolumuza devam ettik. Ve yine Atamızın dediği gibi "...bu ulusa ve ülkeye hizmet görevi bitmeyecektir’ dedik. Bu anlayışla ve onurlu bir görev duygusuyla devraldığım başkanlığı yine bir başkasına devrederken tam bir güven duygusu içerisinde olduğumu belirtmek isterim. Güven duygusu içindeyim, çünkü görevi, uzun zamandır birlikte görev yaptığım, birlikte çalıştığım değerli dostum Aydın Buğra İlter’e devretmekteyim. Kendisine de bu vesileyle yeni görevinde başarılar diliyorum."
 
"İŞLERİME AĞIRLIK VERECEĞİM"
 
Siyasete atılmak gibi bir hedefi olmadığının da altını çizen Başkan Kaya, halihazırdaki federasyon ve konfederasyonlardaki görevlerini sürdüreceğin açıkladı. Kaya, "Turizm sektöründeki şirketlerimize arzu ettiğim kadar zaman ayıramadım. Bundan sonraki süreçte otellerimizin yönetimine vakit ayıracağım" dedi.
Güncelleme Tarihi: 23 Kasım 2016, 14:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER