banner9

Ege'nin Mükemmellik Ödülü Yarışı Başladı

Türkiye Kalite Derneği (KalDer) İzmir Şubesi’nin düzenlediği Ege Bölgesi Mükemmellik Ödülü ve Yılın Başarılı Ekibi Ödülleri’ne kamu ve özel sektörden katılacak kurum ve kuruluşlar belirlendi.

Ege'nin Mükemmellik Ödülü Yarışı Başladı
 
Haziran 2016’da gerçekleşecek Mükemmelliği Arayış Sempozyumu (MAS) kapsamında düzenlenecek olan Ege Bölgesi Mükemmellik Ödülü’ne Ege Profil Ticaret ve San AŞ, Dyo Matbaa Mürekkepleri ve İzmir Üniversitesi Hastanesi başvurdu. Yılın Başarılı Ekibi Ödülüne’de Özel sektör kategorisinde Elba Basınçlı Döküm San A.Ş., Hugo Boss Tekstil San Ltd.Şti., İpragaz A.Ş. Yarımca Dolum ve Stoklama Tesisi, İskenderun Demir Çelik A.Ş., Tat Gıda Sanayi, Sek Süt İşletmesi, Vestel Ticaret A.Ş. ( 2 Ekip), Kamu kategorisinde ise İzmir Olgunlaşma Enstitüsü hazırladıkları projeler kapsamında ödüle talip oldu.
 
İzmir Şubesi Ödül Yürütme Kurulu Başkanı Barbaros Çam, KalDer İzmir Şubesi’nin bu yıl 17’ncısını gerçekleştireceği MAS kapsamında verilecek yerel kalite ödüllerinin bireysel, toplumsal ve kurumsal kalite bilincinin oluşturulması için çok önemli olduğunu belirtti. Yerel kalite ödüllerinin içeriği hakkında bilgi veren Barbaros Çam, "Ege Bölgesi Mükemmellik Ödülü; Avrupa Kalite Yönetimi Vakfı tarafından verilen Avrupa Kalite Ödülü ve KalDer merkez tarafından verilen Türkiye Mükemmellik Ödülü’nde kullanılan aynı ’Mükemmellik Modeline’ göre verilmektedir. Ayrıca KalDer İzmir Şubesi, tüm Türkiye’deki kurum ve kuruluşlardaki ekip çalışmalarını özendirerek, gerçekleştirilen iyi uygulamaları, lisansı ve patenti kendine ait olan Ekipte Mükemmellik Modeli’nin kullanıldığı Yılın Başarılı Ekibi Ödülü ile ödüllendirmektedir" diye konuştu.
 
Bu sene Yılın Başarılı Ekibi Ödülü sürecinde bir değişiklik yapıldığını belirten Barbaros Çam, her iki kategoride de (Kamu, Özel) yönetmelikteki koşullar sağlandığı taktirde Büyük ve Başarı Ödülleri yerine sadece altın, bronz ve gümüş ödüller verileceğini söyledi.
 
KalDer İzmir Şubesi’nin aralarında kamu ve sivil toplum kuruluşlarının da olduğu 200’ü aşkın üyesi bulunduğunu belirten Barbaros Çam, Kalite Ödülleri’nin “öne geçmek", “paye kazanmak" için girişilen bir yarışma olmadığını; kalite bilincinin yaygınlaştırılması amacını taşıdığını sözlerine ekledi.
Güncelleme Tarihi: 23 Aralık 2015, 12:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER