Ege'de Eğitim Gergin Başladı

Ege Üniversitesi'nde eğitim yeniden başladı. İlk günden göze çarpansa alınan güvenlik önlemleri oldu.

Burak Cilasun / Ben TV

Ege Üniversitesi'nde Ülkü Ocakları Üniversite Sorumlusu Fırat Yılmaz Çakıroğlu'nun PKK yanlısı öğrencilerce öldürülmesinin ardından üniversite senatosu tarafından eğitime verilen 3 günlük ara sona erdi.

Gergin bir atmosferle başlayan eğitim sürecinde, üniversite girişinde alınan güvenlik önlemleri dikkat çekti. Emniyet birimleri TOMA'larla okul girişine konuşlanırken, çevik kuvvetin de belediyeden tahsis edilen otobüslerle okula gittiği görüldü.

Özel güvenlik görevlileri tüm öğrencileri kimlik kartlarıyla okula alırken, gerçekleştirilen uygulama, "Daha önce kontrol yapılamaz mıydı?" sorusunu da akıllara getirdi. Girişlerde kız öğrencilerin çantalarına varıncaya dek yapılan aramalarda olası bir kavgada kullanılabileceğine ihtimal verilen makaslar dahi okula alınmadı.

Sık sık olaylarla anılan Ege Üniversitesi Edebiyat Fakültesi ise güne sakin başladı. MHP tarafından tepki gösterilen masaların fakülte önünde yer almaması dikkat çekerken, tam bir sessizlik olduğu görüldü.

Öğrenciler tarafından birçok sivil polisin okulda herhangi bir olayın çıkmaması için görev yaptığı bilgisi aktarıldı. Öte yandan Fırat Yılmaz Çakıroğlu için Ege Üniversitesi 1 No'lu yemekhanede yapılacak olan açıklama da olası bir gerilime yol açmaması adına iptal edildi.

Ege Üniversitesi Edebiyat Fakültesi önü;

Belediyeden polise tahsis edilen otobüs;

,

 

 

Güncelleme Tarihi: 26 Şubat 2015, 12:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER