Ege Üniversitesi'nde Dev Mezuniyet Töreni!

Ege Üniversitesi 2011-2012 "Ortak Mezuniyet Töreni” Büyük Spor Salonu’nda büyük bir coşkuyla gerçekleşti.

Ege Üniversitesi'nde Dev Mezuniyet Töreni!
Ege Üniversitesi 2011- 2012 "Ortak Mezuniyet Töreni"ne fakültelerin dereceye giren öğrencileri katıldı.Tören saygı duruşu ve ardından İstiklal Marşı'nın okunması ile başladı. Mezuniyet töreninin açılış konuşmasını Rektör Prof.Dr.Candeğer Yılmaz yaptı. Ege Üniversiteli olmanın büyük bir gurur olduğundan bahseden Prof. Dr. Candeğer Yılmaz, “Mezun olduğunuz bugün bir okyanusa açılıyorsunuz. Endişelenilecek bir şey yok. Biz Ege Üniversitesi ailesi olarak çok iyi yetiştiğinizi düşünüyoruz. Herhangi bir sıkıntınız olduğunda yanınızda olduğumuzu unutmamanızı istiyoruz. 3 senedir gerçekleştirdiğimiz bu ortak mezuniyet töreniyle tüm fakültelerle birlikte aileleri de bir araya getiriyoruz” diyerek bundan sonraki hayatlarında mezunlara başarılar diledi.
 
Prof. Dr. Candeğer Yılmaz'ın ardından Ege Üniversitesi Öğrenci Temsilcisi Yelda Saçar konuşma yaptı. Saçar, "Rüzgar nereden eserse essin geminin rotasını yelken belirler. Gemilerimizin yelkenlerini ise biz belirleriz. Rüzgarın esiri olmamalıyız. Ailelerimize teşekkür ediyor özgür bireyler olmamızda üzerimizde hakkı olan herkese teşekkür ediyorum. Sağlık, aile, arkadaş ve etik değerler olmadan parçalanırız. Hayatımızdaki öncelikleri belirlersek fark yaratan bireyler oluruz" dedi.
Açılış konuşmalarının ardından Ege Üniversitesi Fakülte ve Meslek Yüksekokulları öğrencilerine temsili diplomaları ve Ege Üniversitesi filaması verildi. Alfabetik sıralamaya göre çağrılan Fakülte ve Meslek Yüksekokulu öğrencileri temsili diplomalarını Fakülte Dekan ve Dekan yardımcılarından aldı.
 
Diploma töreninin ardından Ege Üniversitesi Hiphop Dans Topluluğu sahneye çıktı.Topluluk dansları ile öğrencilere ve katılımcılara eğlenceli dakikalar yaşattı. Tören Ege Üniversitesi Türk Halk Dansları Topluluğu'nun "Çılgın Halay" gösterisi ile devam etti. Çılgın halay ekibinin sergilediği değişik figürler izleyenleri şaşırttı. Ege Üniversitesi 2011-2012 "Ortak Mezuniyet Töreni” öğrencilerin keplerini atması ile son buldu.

 

Güncelleme Tarihi: 26 Mayıs 2012, 09:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER