Ege Orman Vakfı BM Konferansına Katıldı

Ankara’da geçen 12 Ekim’de başlayan ve 23 Ekim 2015 tarihine kadar devam edecek olan Birleşmiş Milletler Çölleşme ile Mücadele Sözleşmesi 12. Taraflar Konferansı’na (UNCCD COP12) akredite sivil toplum örgütü olarak Ege Orman Vakfı da katıldı.

Ege Orman Vakfı BM Konferansına Katıldı
Türkiye’nin ev sahipliği yapmakta olduğu ilk uluslararası Birleşmiş Milletler Çölleşme ile Mücadele Sözleşmesi 12. Taraflar Konferansı (UNCCD COP12) Ankara ATO Kongre Merkezi’nde 195 ülkeden temsilcilerin katılımı ile devam ediyor. BM’nin gerekli gördüğü koşulları sağlayarak taraflar topluluğunda yer almaya hak kazanan; başka bir deyişle akredite olan sivil toplum örgütlerinin katılabildiği COP12 çerçevesinde düzenlenen “Çölleşme İle Mücadele’de STK ların Rolü ve İstihdam" ile “Çölleşme İle Mücadelede Halkın Bilinçlendirilmesi" konularındaki oturumlarda, Ege Orman Vakfı da tecrübelerini, iyi uygulamalarını, başarı öykülerini üç ayrı sunum yaparak katılımcılarla paylaştı.
 
Ege Orman Vakfı Gönüllü, Eğitim ve Projelerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Yasemen Bilgili ile Dış İlişkiler ve Proje ekibinden Merve Genç sunumlarında; arazi bozulumu, çölleşmeyle mücadele, doğal kaynakların korunması ve kullanılması dengesi, su kullanımı, kuraklık, eğitim ve bilinç oluşturma, kırsalda istihdam gibi geniş bir alanda Vakıfça yapılmış olan iyi uygulama örneklerini anlattı. Ege Orman Vakfı’nın sunumu katılımcılar tarafından ilgi ile dinlendi ve yapılan çalışmalar beğeni topladı.
Güncelleme Tarihi: 20 Ekim 2015, 11:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER