Ege-Koop Aday Fabrikası Gibi

İki ay sonraki yerel seçimde AK parti, CHP ve MHP’den toplam 7 isim, Ege-Koop danışma kurulu üyesi.

Ege-Koop Aday Fabrikası Gibi

Kooperatifçilik sektöründe olduğu kadar sosyal sorumluluk projelerinde de İzmir'in öncü kuruluşu kimliğini üstlenen Ege-Koop, adeta aday fabrikası gibi çalışıyor.  Ege-Koop Danışma Kurulu’nda görev almış birçok isim şimdilerde yerel seçimler için ter döküyor. Kurul Başkanı Avukat Metin Öney, “ Sadece önümüzdeki seçimde 7 üyemiz aday ya da aday adayı oldu. Bu kurulumuzun kalitesini, birikimini gösteriyor. Bu başarı da en büyük pay sahibi Genel Başkan Sayın Hüseyin Aslan’dır” dedi.

Düşünceden projeye, projeden uygulamaya kadar İzmir'in ve Türkiye'nin sorunlarının çözümlenmesine ilişkin katkıda bulunan Ege-Koop Danışma Kurulu ve Ege-Koop Proje Merkezi, yerel seçimler öncesinde bünyesinden milletvekili, belediye başkanı ve belediye başkan adayı çıkarttı. CHP İzmir Milletvekili Mehmet Ali Susam, Ege-Koop Danışma Kurulu üyesi sıfatıyla seçimlere katıldı ve milletvekili seçildi.

PROF. SINDIR BORNOVA’YA…

İzmir Büyükşehir Belediyesi önceki başkanlarından Dr. Burhan Özfatura'nın halen Onursal Genel Başkanlığı ve Mali, Stratejik Danışmanlığını üstlendiği Ege-Koop'ta Danışma Kurulu üyesi Prof. Dr. Kamil Okyay Sındır'ın Bornova Belediye Başkanı seçilmesinin ardından 2014 yerel seçimleri de yine Ege-Koop'un gönüllüler ordusu içinde yer alan önemli isimlerin adaylığına sahne oldu.

“İZMİR’E YÖN VEREN KURUL OLDUK”

Ege-Koop Danışma Kurulu’na 2009 yılında katıldığını, yaklaşık 3 ay önce de Gazeteci-Yazar Öcal Uluç’tan Başkanlık görevini devraldığını belirten 20. Dönem İzmir Milletvekili ve Türk Parlamenterler Birliği İzmir Şube Başkanı Avukat Metin Öney, “ Bu kurulu 10 yılı aşkın süre başarıyla idare etmiş Sayın Öcal Uluç’un ardından böyle bir göreve tercih edilmiş olmak benim için gurur vesilesidir. Bugüne kadar İzmir ve Türkiye meselelerine yönelik önemli çalışmalar gerçekleştirilmiş, fikir hayatına ciddi katkılarda bulunulmuştur. Özellikle İzmir’in sosyal, siyaset ve idare yaşamına yön veren bir yapı haline gelmiştir” dedi.

“EN BÜYÜK PAY GENEL BAŞKAN HÜSEYİN ASLAN’IN”

Ege-Koop Danışma Kurulu’nun bugünlere gelmesinde en büyük pay sahibinin Genel Başkan Hüseyin Aslan olduğunu kaydeden Öney, “ Herşeyden önce gerek bu heyetin oluşumunda gerekse konuların belirlenmesinde müdahil olmaması, bu konuda son derece esnek ve tarafsız bir duruş sergilemesi bu yapının başarılı çalışmalar gerçekleştirmesini sağlayan en önemli faktör olmuştur. Bu başarı sayesindedir ki; bugün artık Danışma Kurulu, adeta aday fabrikasına dönüşmüştür.  Bu yapıdan milletvekilleri, belediye başkanları, meclis üyeleri çıkmaktadır. Halihazırda üye sayısı 25’i bulan kurulumuzun üçte biri önümüzdeki yerel seçimde ya aday ya da aday adayıdır. Bu kurul üyelerimizin kalitesini, birikimini göstermesi bakımından da son derece önemlidir. Ben tüm aday üyelerimize çıkmış oldukları yolda başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.

SADECE MART 2014 İÇİN 7 ADAY…

Bünyesine her meslek grubundan 200’ü aşkın kooperatife yer veren Ege-Koop’un siyasetçisinden akademisyenine, sanatçısından işadamına, gazetecisinden sivil toplum örgütü başkanlarına kadar İzmir’in kanaat önderlerini tamamen gönüllülük esasına göre biraraya getirmek suretiyle, kent ve ülke sorunlarına çözüm sunacak etkinliklere imza atan Danışma Kurulu ve Ege-Koop Proje Merkezi'nden yerel seçimlerde aday olan isimler şöyle: Ege-Koop Proje Merkezi'nden Murat Taşer, MHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı. Ege-Koop Proje Merkezi üyesi ve Ege-Koop Danışma Kurulu üyesi İrfan Erol, İşçi Partisi Karşıyaka Belediye Başkan adayı. Ege-Koop Danışma Kurulu eski üyesi Cemil Şeboy, AKP Buca Belediye Başkan adayı. Ege-Koop Danışma Kurulu üyesi Necip Kalkan, AKP Karabağlar Belediye Başkan adayı. Ege-Koop Danışma Kurulu üyesi Engin Önen, CHP Narlıdere Belediye Başkan aday adayı. Bir dönem Ege-Koop Danışma Kurulu Başkanlığı da yapmış olan Cihan Türsen, CHP Karşıyaka Belediye Başkan aday adayı. Ege-Koop Danışma Kurulu üyesi Emel Denizaslanı ise Tire'den CHP Belediye Başkan aday adayı olmuştu. 

Güncelleme Tarihi: 01 Şubat 2014, 11:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER