banner9

Ege-Koop, 32. Yaşını Kutladı

Ege-Koop, 32. yaşını kutladığı 13'ncü Onur Projesi ''Ege-Koop İzmir Körfezi Evleri''nde düzenlenen kokteylle tanıttı.

Ege-Koop, 32. Yaşını Kutladı
Ege­Koop Genel Başkanı Hüseyin Aslan'ın ev sahipliğinde Çiğli Anemon Otel'de gerçekleşen kokteyle Çiğli Belediye Başkanı Hasan Arslan, proje ortakları, işadamları, basın kurumlarının temsilcileri ve belediye meclis üyeleri ile davetliler katıldı.
 
500 kişilik davetli grubunun yer aldığı tanıtım kokteylinde konuşan Hüseyin Aslan, Ege­Koop'un gücünü halktan alan ve halka hizmet eden bir kurum olduğunu yineleyerek, “Ege­Koop İzmir'in 12 ilçesinde birbirinden farklı 12 projeyi halkımızın hizmetine sunmuştur. Bugüne kadar çeşitli meslek gruplarının oluşturduğu 200 kooperatifi bünyesinde barındırdı ve İzmir ekonomisine 2 milyar dolar katma değer sağladı. Bu süre zarfında 150 bin kadar dar ve orta gelirli yurttaşımızı konut sahibi yaptık. Konut uzmanı bir sivil toplum örgütü olarak İzmir'deki çarpık kentleşme ve imarsız gecekondulaşmayı, uyguladığı kentsel dönüşüm projeleriyle huzurlu, sağlıklı ve modern bir kent hayatına dönüştürdü" dedi.
 
Yaklaşık 56 bin metrekarelik alan üzerine inşa edilecek olan yeni proje hakkında bilgiler veren Aslan, “Temelleri 3 ay sonra atmaya başlayacağız ve 2019 yılında teslim edeceğiz. 8 bloktan oluşan 400 konut yapacağız. Her cepheden hem deniz hem de orman manzarasını görecek olan İzmir Körfezi Evleri, İzmir İstanbul Otoyolu'na ve İzmir­Ankara Hızlı Tren hattına yakın olacak" dedi.
 
Kokteyde yer alan Folkart Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Sancak da ilgiyle izlediği projeyi çok beğendiğini ve çalışmalarını ilgiyle izlediği Ege Koop'un İzmir için önemli bir marka olduğunu söylediği proje katılımcılardan da tam not aldı.
 
Güncelleme Tarihi: 06 Ekim 2016, 17:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER