Ege Belediyeler Birliği Zonguldak'ta Toplandı

Türkiye ve Kıyı Ege Belediyeler Birliği mevzuat toplantısı Zonguldak’ta gerçekleştirildi.

Ege Belediyeler Birliği Zonguldak'ta Toplandı
Türkiye Belediyeler Birliği ve Kıyı Ege Belediyeler Birliği işbirliğince düzenlenen belediye mevzuat toplantısı Zonguldak Dedeman Otel’de gerçekleştirildi. Toplantıya, İçişleri Bakanlığı Müsaviri ve Bilim Sanayi Teknoloji Başdanışmanı Okay Memiş, Kıyı Ege Belediyeler Birliği ve Narlıdere Belediye Başkanı Abdül Batur, Kıyı Ege Belediyeler Birliği Genel Sekreteri Hurşit Akdemir, Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir, Datça Belediye Başkanı Şener Tokcan, Foça Belediye Başkanı Gökhan Demirağ, Türkiye Belediyeler Birliği ve Kıyı Ege Belediyeler Birliği yetkilileri ile belediye meclis üyeleri katıldı.
 
Egenin sıcak rüzgarları Zonguldak’ta
 
Toplantının açılış konuşmasını Kıyı Ege Belediyeler Birliği ve Narlıdere Belediye Başkanı Abdül Batur yaptı. Zonguldak’ta olmaktan dolayı büyük mutluluk duyduklarını ifade eden Batur, özellikle yoğun programı olmasına rağmen toplantıya katılan Belediye Başkanı Muharrem Akdemir’e teşekkür ederek, yerel yönetimlerin bu toplantılar sayesinde birbirlerini tanıdıklarını ve iyi uygulama örneklerini geliştirip paylaştıklarını belirtti.
 
Ardından Zonguldak Belediye Başkanlığı’nı ziyaret eden Kıyı Ege Belediyeler Birliği ve Narlıdere Belediye Başkanı Abdül Batur, Türkiye Belediyeler Birliği Genel Sekreteri Hurşit Akdemir, Datça Belediye Başkanı Şener Tokcan, Foça Belediye Başkanı Gökhan Demirağ, Belediye Başkanı Muharrem Akdemir’i makamında ziyaret etti. Narlıdere Belediye Başkanı Abdül Batur ; “Kıyı egenin sıcak rüzgarlarını, emeğin kenti olan Zonguldak’ımıza getirdik. Kıyı Ege Belediyeler Birliği olarak, Türkiye Belediyeler Birliği ile yaptığımız mevzuat bilgilendirme toplantısını Karadeniz’in en güzel illerinden biri olan Zonguldak’ta yapmaktan büyük onur duyuyoruz. Zonguldak Belediye Başkanımızın sabahtan itibaren bize gösterdiği ev sahipliğine çok teşekkür ediyoruz. Bu seminerlerin en önemli noktası, sadece kendi bölgemizin değil, Türkiye’nin çeşitli bölgelerindeki kültürleri, oradaki insan yapısını tanımak. Özellikle Belediye Başkanları arasındaki ilişkilerin ve bilgi birikimlerinin paylaşmaktır. Zonguldak’ı seçtiğimiz içinde çok mutluyuz. Arkadaşlarımızın çoğunun görmediği bir il. Belediye Başkanımızın da çalışmalarını yakından takip ediyoruz. Kendisine yeni dönemde de başarılar diliyoruz. Kıyı Ege Belediyeler Birliği olarak Anadolu’nun çeşitli Bölgelerinde bu tür çalışmalarımızı yürüteceğiz.” şeklinde konuştu.
 
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir ise; “Belediye Başkanlarımızın ziyaretleri bizler için çok onur verici. Türkiye Belediyeler Birliği Başkanına, Kıyı Ege Belediyeler Birliği Başkanına, ortak düşüncelerini Zonguldak’ta yansıttıkları için de ayrıca teşekkür ediyorum. Bu tür seminerler, gerçekten de çok önemlidir. Özellikle kentimizi beğenmelerinden son derece memnun oldum. Belediye Başkanlarımız ve meclis üyeleri ile tanışmak bizler için de çok olumlu oldu. Bu toplantı bizleri birleştirici ve paylaşımcı özelliği ile daha da anlamlı oldu. Kendilerine teşekkür ediyorum.” Şeklinde konuştu. Konuşmaların ardından günün anısına Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir, Belediye Başkanlarına madenci heykeli ve baston armağan etti.
 
Güncelleme Tarihi: 25 Eylül 2014, 15:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER